Teplice AŽ - Sparta B 0:1 (0:1)

FK Teplice
11. kolo, II. Liga žen,
FK Teplice AC Sparta Praha

Statistiky

Branky: 27. Lindáková. Rozhodčí: Plátková Andrea – Vrbová Nikola, Vitásková Eliška. Diváků: 70.

Team logo

FK Teplice

Pilná - Krebsová, Hoffmannová, Rezková, Kožarská - Šandová, Němcová, Drbalová - Henychová, Vaníčková, Hrdličková
Team logo

AC Sparta Praha

Urbancová - Marcinková, Stanislavová, Nováková, Skrčená - Brejšková, Stibůrková, Bílá - Lindáková, Matušková, Svobodová

Komentář k zápasu

První jarní kolo nabídlo souboj Teplic, které bojují o záchranu, s pražskou Spartou, která soutěž naopak vede. Papírově zápas sliboval jasnou převahu Sparty, realita na hřišti byla ale úplně jiná. Teplické ženy předvedly bojovný výkon, díky kterému si hlasitě říkaly minimálně o dělbu bodů. Hned na začátku utkání měla na kopačkách gól domácí Vaníčková, která se svou dravostí dostala do vápna a chybělo pouze zamířit mezi tři tyče. V následujících minutách se ani jednomu týmu nepodařilo nijak závažně ohrozit branku soupeřek. To ovšem platilo jen do 27. minuty, kdy se domácí obraně nepovedlo udržet ofsajdovou lajnu a celou akci Sparty tak úspěšně zakončila Lindáková. Následně měly hostující hráčky herně navrch a vypracovaly si ještě dvě slibné šance, které nakonec měly ke gólu daleko. Teplické ženy se z gólu rychle oklepaly a ve 39. minutě mohla srovnat Henychová, která bohužel nedoběhla vybojovaný míč od Hrdličkové.

Druhý poločas začal lépe pro domácí hráčky, které se hnaly za vyrovnáním, ale vyloženou příležitost si vypracovat nedokázaly. Naopak soupeřky hrozily z nebezpečných brejků, které musela domácí obrana řešit. V 65. minutě vyslala ostrou střelu Drbalová, sparťanská gólmanka se ale předvedla výborným zákrokem. Následně se z rohového kopu mohla prosadit Hoffmannová, která si našla skvělý centr Němcové, ale ke skórování jí chyběly centimetry. Další minuty patřily spíše hráčkám v rudých dresech, které usilovaly o vstřelení druhé uklidňující branky, což se jim nedařilo. I proto se mohly domácí hráčky na konci utkání ještě naposledy nadechnout k závěrečnému tlaku, který jim přeci jen přinesl šance na vyrovnání. Ani jednu se ale nepovedlo proměnit, a proto odjížděly všechny tři body s hostující Spartou. Teplice se tak po velmi dobrém výkonu, který by si zasloužil bodové ohodnocení, musí poučit z neproměněných šancí a v příštích utkáních lépe zužitkovat vytvořené brankové příležitosti.