FC Slovan Velvary
20. kolo, Fortuna ČFL B - Česká fotbalová liga,
FC Slovan Velvary FK Teplice
1:0

BRANKY: 87. Dobiáš (Velvary). ŽK: 45. Kolář (Teplice), 62. Procházka (Teplice). ROZHODČÍ: Šťastný - Řeháček, Nešněra. DELEGÁT: Rauch. DIVÁCI: 370.

ZÁPASOVÉ STATISTIKY:
Střely na branku 4:0 (3:0, 1:0) - Střely mimo branku 6:6 (4:3, 2:3) - Střely zblokované 4:7 (2:4, 2:3) - Střely celkem 14:13 (9:7, 5:6) - Vyložené šance 1:1 (1:0, 0:1) - Rohy 8:6 (5:2, 3:4) - Ofsajdy 3:0 (1:0, 2:0) - Fauly 4:16 (2:8, 2:8).

SESTAVA: Spilka - Keenan, Šustr © (79. Trávníček), Žežulka, Drozda - Jelínek, Kott, Havránek, Leitl - Jakab, Nathan (59. Dobiáš).

PŘIPRAVENI: Slanina - Bunikovský, Dörfl, Faltus.

TRENÉŘI: Boev - Mucha, Vopat.

SESTAVA: Němeček - Foungala, Hrdlička, Lukáš, Kolář - Vachoušek © (83. Kříž), Emmer, Pokorný - Procházka, Trnovec (61. Bednár) - Kapur.

PŘIPRAVENI: Grümann - Korselt, Slivka.

TRENÉŘI: Šourek - Stožický, Novák.

B mužstvo Sklářů ve 20.kole skupiny B České fotbalové ligy podlehlo těsně 1:0 lídrovi soutěže Slovanu Velvary na jeho domácím hřišti. Vyrovnané utkání nakonec rozhodl v 87.minutě šťastnou brankou střídající velvarský útočník Nikolas Dobiáš.

Do utkání vstoupili aktivněji Skláři, ale postupem času přebíral iniciativu na své kopačky domácí Slovan. Největší šanci prvního poločasu měl ve 14.minutě velvarský Matthias Leitl, který trefil levou tyč branky Luďka Němečka. Postupem času se hra vyrovnávala a domácí nemohli najít recept na překonání velmi dobře fungující obrany Teplic. I proto šli oba týmy do kabin za bezbrankového stavu.

Ani ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil a utkání bylo hlavně velkým bojem doslova o každý centimetr hřiště mezi šestnáctkami obou dnešních soupeřů. Za zmínku stojí dvě zajímavé příležitosti Miloše Kapura. Nejdříve v 50.minutě po centru Dominika Procházky patou jen o několik málo centimetrů minul levý horní roh Spilkovi branky a v 69.minutě velvarský brankář konečky prstů vyrazil jeho nebezpečnou střelu na roh. A když už to vypadalo, že utkání skončí spravedlivou remízou, tak se domácí po závaru v šestnáctce Teplic nakonec dočkali šťastné branky z kopačky Nikolase Dobiáše, na které míč po několika náhodných odrazech nakonec skončil a ten z těsné blízkosti rozvlnil síť za Luďkem Němečkem - 1:0. I přes snahu Sklářů o vyrovnání do konce utkání zbývalo již jen několik málo desítek vteřin a tak body nakonec zůstaly v prozatím nepokořené velvarské tvrzi.

Skláři dnes předvedli proti vedoucímu týmu tabulky bojovný a zodpovědný výkon a rozhodně si nezasloužili prohrát. O kýžený mistrovský bod nakonec přišli šťastnou brankou domácích Velvar až v samotném závěru utkání.