FK Dukla Praha B - FK Teplice B 4:1 (1:1)

FK Dukla Praha B
1. kolo, Future League,
FK Dukla Praha B FK Teplice
4:1

BRANKY DUKLY: ● 23´ Grunnet Jensen Nicolas - 1:1, ● 81´ Hübl Hynek - 2:1, ● 85´ Vlastní branka Teplic - 3:1, ● 86´ Uher Patrik - 4:1.

BRANKY TEPLIC: ● 15´ Korselt Matyáš ( as. Jamrich Ladislav ) - 0:1.

ROZHODČÍ: Stěhule Borek - Zloch Roman, Pytloun Ladislav.

DIVÁCI: 20.

ZÁPASOVÉ STATISTIKY:
● Střely na branku 6:5 (2:3,4:2) ● Střely mimo branku 5:3 (5:1,0:2) ● Střely zblokované 5:8 (2:3,3:5) ● Střely CELKEM 16:16 (9:7,7:9) ● Vyložené šance 5:4 (4:2,1:2) ● Rohy 2:9 (1:4,1:5) ● Ofsajdy 3:2 (2:1,1:1) ● Fauly 9:9 (3:5,6:4).

DOMÁCÍ: Váňa Jakub (1) - Ulman Filip (20), Kocman Aleš (22), Krenciv Nikolas (3) ©, Valentík Erik (26), Nikl Šimon (6), Lopatář Jakub (16), Zapletal Adam (25), Grunnet Jensen Nicolas (7), Jelínek Oskar (9), Magdi Alexandr (11).

STŘÍDALI: Krejčí Šimon (2), Pančev Kryštof (4), Fojt Radek (21), Bačinský Christián (13), Hübl Hynek (8), Mikeš Filip (14), Uher Patrik (10), Gothard Lukáš (28) .

TRENÉŘI: Majer Aleš, Kubánek Tomáš, Obermajer Tomáš.

HOSTÉ: Grümann Jan (31) - Kříž Martin (21), Bednár Samuel (29), Korselt Matyáš (49), Sarr Ibrahima (50), Köstl David (52), Kolář Patrik (53), Hrdlička Pavel (54), Vachoušek Matyáš (55) ©, Gornický Vojtěch (56), Jamrich Ladislav (57).

STŘÍDALI: ● 46´ IN Procházka Dominik (48) © - 46´ OUT Vachoušek Matyáš (55), ● 46´ IN Trnovec Michal (47) - 46´ OUT Sarr Ibrahima (50), ● 46´ IN Emmer Jakub (60) - 46´ OUT Bednár Samuel (29), 59´ IN Hadinec Milan (51) - 59´ OUT Gornický Vojtěch (56).

PŘIPRAVENI: Dombrev Roman (41) (B).

TRENÉŘI: Jamrich Ladislav, Novák Jaroslav ml.

Aktuálního ročníku přípravné série pod názvem FUTURE LEAGUE se účastní celkem 4 týmy, které se střetnou dvoukolově každý s každým postupně na podzim 2023 a na jaře 2024 ve volných termínech v době reprezentačních přestávek a také po skončení mistrovských soutěží. Jedná se o B-týmy FK Teplice, FK Dukla Praha, Bohemians Praha 1905 a SG Dynamo Dresden.

"Ve středu 13. září zamířil B-tým Sklářů do Prahy, kde ve fotbalovém areálu FC Zličín odehrál úvodní utkání podzimní části FUTURE LEAGUE proti B-týmu pražské Dukly.

Na obou stranách hřiště nastoupili převážně mladí hráči ročníku narození 2004 a 2005 a to na vysokém tempu utkání bylo znát. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a šance střídala šanci. Do vedení šli v 15.minutě hosté po krásné brance Matyáše Korselta, kterému přihrával Ladislav Jamrich. O 8 minut později bylo vyrovnáno po rychlé akci Alexandra Magdiho a skórujícího Nicolase Grunnet Jensena. I nadále bylo tempo hry vysoké, ale další branka ve vyrovnaném utkání přišla až v 81.minutě po rychlém brejku domácích, kdy skóroval Hynek Hübl. Skláři se s nepřiznivým výsledkem nechtěli smířit, přešli na ofenzivnější rozestavení a všechny síly na zbývajících několik málo minut vrhli do útoku. Místo vyrovnání ale přišli dva tvrdé direkty Dukly v 85. a 86.minutě do sítě Teplic, které tak definitivně rozhodli o výhře domácího týmu v poměru 4:1.“

Ohlasy trenérů

LADISLAV JAMRICH, trenér hostujícího týmu FK Teplice B:

“V dnešním utkání dostali šanci zejména mladí hráči, kteří mají nižší minutáž v mistrovských utkáních České fotbalové ligy. Byla to pro ně příležitost dokázat, že si svou šanci ve třetí lize zaslouží. Do 80.minuty bylo utkání vyrovnané se šancemi na obou stranách hřiště. Po šťastné vedoucí brance domácích 9 minut před koncem jsme chtěli nepříznivé skóre alespoň srovnat, ale domácí nám nedali příležitost a dvěma rychlými brankami v samotném závěru utkání rozhodli o svém dnešním vítězství.