FK Chlumec nad Cidlinou - FK Teplice B 2:2

1. kolo, Fortuna ČFL B - Česká fotbalová liga,
FK Chlumec nad Cidlinou FK Teplice
2:2

BRANKY CHLUMCE: ● 17´ Veselka Petr - 1:0, ● 94´ Brát Jakub - 2:2.

BRANKY TEPLIC: ● 57´ Emmer Jakub ( as. Trnovec Michal ) - 1:1, ● 81´ Beránek Marek ( as. Bzura Jonáš ) - 1:2.

ŽLUTÉ KARTY: 60´ Labík Tomáš ( Chlumec ), 88´ Brát Jakub ( Chlumec ), 90´ Čáp Roman ( Chlumec ) - 30´ Vachoušek Matyáš ( Teplice ), 94´ Němeček Luděk ( Teplice ).

ČERVENÉ KARTY: 82´ Zukal Lukáš ( Chlumec ).

ROZHODČÍ: Raplík Lukáš - Drábek Drahoslav, Papežík Jakub.

DELEGÁT: Bohuněk Karel.

DIVÁCI: 223.

ZÁPASOVÉ STATISTIKY:
● Střely na branku 6:8 (4:4,2:4) ● Střely mimo branku 2:3 (2:1,0:2) ● Střely zblokované 5:4 (2:1,3:3) ● Střely CELKEM 13:15 (8:6,5:9) ● Vyložené šance 3:4 (2:2,1:2) ● Rohy 17:5 (8:1,9:4) ● Ofsajdy 1:3 (1:1,0:2) ● Fauly 15:8 (10:3,5:5).

DOMÁCÍ: Brát Jakub (31) - Zukal Lukáš (2), Havel Jakub (3), Labík Tomáš (6), Krčál Jakub (7), Veselka Petr (9) (K), Bastin Tomáš (10), Řezníček Vojtěch (11), Kneifel Jonáš (21), Doležal David (27), Čáp Roman (33) .

STŘÍDALI: ● 59´ IN Petráň Michal (13) - 59´ OUT Bastin Tomáš (10), ● 83´ IN Weis Tommy (21) - 83´ OUT Doležal David (27), ● 83´ IN Slavík Jakub (12) - 83´ OUT Kneifel Jonáš (21).

PŘIPRAVENI: Kejř Marek (8), Kopáč Martin (14), Vaníček Ondřej (24) - Ordelt Adam (23) (B).

TRENÉŘI: Hrabík Tomáš, Jarkovský Jakub, Petr Radek.

HOSTÉ: Němeček Luděk (1) - Procházka Domininik (24), Bednár Samuel (29), Dramé Soufiane (44), Beránek Marek (46), Trnovec Michal (47), Sarr Ibrahima (50), Hadinec Milan (51), Vachoušek Matyáš (55) (K), Lukáš Martin (59), Emmer David (60).

STŘÍDALI: ● 70´ IN Kříž Martin (49) - 70´ OUT Vachoušek Matyáš (55), ● 76´ IN Bzura Jonáš (48) - 76´ OUT Bednár Samuel (29), ● 76´ IN Kolář Patrik (53) - 76´ OUT Emmer Jakub (60), 90´ IN Köstl David - 90´ OUT Trnovec Michal (47), 90´ IN Hrdlička Pavel (54) - 90´ OUT Procházka Dominik (24) .

PŘIPRAVENI: Gornický Vojtěch (56) - Grümann Jan (31) (B).

TRENÉŘI: Jamrich Ladislav, Novák Jaroslav ml.

Ve středu 23. 8. B-tým Sklářů zamířil do Královehradeckého kraje necelých 30 kilometrů západně od jeho metropole k dohrávce 1.kola Fortuna České fotbalové ligy 2023/24, kde se na přírodním trávníku Městského stadionu v areálu Na Hatím utkal s domácím týmem FK CHLUMEC NAD CIDLINOU.

Do utkání lépe vstoupil domácí Chlumec a po zásluze se ujal vedení v 17.minutě po trefě kapitána Petra Veselky, který prostřelil vše co mu stálo v cestě - 1:0. Přestože první poločas byli domácí lepším týmem, také Teplice si dokázali vypracovat zajímavé příležitosti. Největší z nich měl Marek Beránek a také Dominik Procházka, ale brankář Brát i přes jejich nebezpečné dorážky dokázal v úvodním dějství nakonec udržet čisté konto.

Druhý poločas již patřil hostům ze severu Čech. Jejich zlepšený pohyb a nebezpečné kombinace zejména přes křídelní prostory znamenaly pro chlumeckou obranu stále větší a větší nebezpečí. V 57.minutě Teplice vyrovnali brankou Jakuba Emmera, kterému přihrával Michal Trnovec. Skórující Jakub Emmer prostřelil chumel hráčů včetně brankáře Bráta, podobným způsobem jako domácí kapitán Petr Veselka v prvním poločase - 1:1. V 81.minutě se hosté dočkali zaslouženého vedení po trefě skvěle hrajícího Marka Beránka, kterému poslal přesný centr přímo na hlavu střídající Jonáš Bzura - 1:2. V 89.minutě šel sám na branku Dominik Procházka a při jeho protisměrné kličce ho fauloval chlumecký brankář. Rozhodčí Lukáš Raplík nařídil pokutový kop, který ale následně sám faulovaný hráč poslal několik centimetrů vedle levé tyče domácí branky. A tak nakonec udeřilo v 94.minutě na druhé straně, když si na rohový kop nejvýše vyskočil nikým neatakovaný domácí brankář Brát a hlavou o zem srovnal na konečných 2:2.

Ohlasy trenérů

LADISLAV JAMRICH, trenér hostujícího týmu FK Teplice B:.

“Do utkání jsme nevstoupili dobře a prvních 25 minut bylo zcela v režii domácího týmu. Ve druhé polovině úvodního dějství kluci zabrali a příležitosti Marka Beránka a Dominika Procházky mohly při troše štěstí skončit brankou. Ve druhé poločase jsme výrazným způsobem zlepšili pohyb, zkvalitnili rozehrávku a naše hra měla najednou mnohem vyšší úroveň ve srovnání s prvním poločasem. Podařilo se nám vstřelit dvě krásné branky a měli jsme tak několik málo minut před koncem utkání i blízko k vítězství na horké chlumecké půdě, ze které se body většinou neodvážejí. V 89.minutě jsme ale neproměnili pokutový kop a v samotném závěru v nastaveném čase nakonec domácí srovnali z rohového kopu, kdy se nám nepodařilo ubránit domácího brankáře Bráta a ten hlavou skóroval.

S bodem z Chlumce můžeme být spokojeni, ale vzhledem k vývoji utkání ve druhém poločase jsme byli blízko zisku bodů tří. Hráči byli po utkání zklamaní a vyrovnání v posledních vteřinách je hodně mrzelo. Na druhou stranou mě těší síla a množství emocí, které dnes během celého utkání kluci měli a rozhodně ukázali svou nespornou kvalitu. Chtěl bych proto všem včetně celé lavičky poděkovat za to, jakým způsobem jsme se v dnešním utkání prezentovali a věřím, že již brzy bude celý tým za svou práci odměněn plným bodovým ziskem."