Kořán D. (1) - Coňk M. (3), Kodad L. (7), Rulc M. © (15), Kalfus D. (17), Peterka J. (19), Vostřel J. (22), Král T. (31), Howard D. (32), Tichý A. (34), Dohalský P. (38).

PŘIPRAVENI:
Novák M. (4), Tvrdý Š. (16), Zaplatílek M. (99) B.

TRENÉŘI:
Malura P., Vizingr A., Roudnický F., Tichý D.

V neděli 29. října hostil B-tým FK Teplice v mistrovském utkání 13.kola FORTUNA ČESKÉ FOTBALOVÉ LIGY aktuálně desátý tým tabulky FK MLADÁ BOLESLAV B. Sklářům se dlouho nedařilo přetavit svoji převahu ve vedoucí branku. To se nakonec podařilo stoperovi Martinovi Lukášovi, který ve druhé minutě nastavení propálil chumel hráčů v šestnáctce Boleslavi a jeho dělovka skončila v levém horním rohu branky boleslavského Davida Kořána. Spustil tak obrovskou radost v řadách domácích hráčů a také přítomných fanoušků žluto-modrých barev.

"Stejně jako derby s Baníkem Most, tak i dnešní utkání s rezervou Mladé Boleslavi mělo od samotného začátku vysokou úroveň a to díky oběma dnešním soupeřům. Hrálo se nahoru dolů ve vysokém tempu a první poločas byl hlavně tuhým bojem mezi oběma šestnáctkami. Defenziva na obou stranách předčila ofenzivu a tak diváci v úvodních 45 minutách neviděli žádnou vážnější brankovou příležitost. Statistiku ovládli domácí, stejně jako držení míče, ale na světelné tabuli svítilo skóre 0:0.

Úvod druhé půle patřil hostům z města automobilů. Ve 46.minutě ve výborné pozici jen těsně přestřelil branku exteplický Ladislav Kodad. O 4 minuty později šel sám na domácí branku Jakub Peterka, ale skvělý Luděk Němeček jeho šanci parádním zákrokem zlikvidoval ještě než stačil Peterka něco vymyslet. Pak už ale šance přicházeli jen ze strany domácích Sklářů. V 61.minutě mířil hlavou těsně nad břevno boleslavského branky Yehor Tsykalo. V 69.minutě Nemanja Krsmanovič poslal přímý kop tvrdou střelou k pravé tyči, ale hostující golmán Kořán byl na místě. V 83.minutě centr Dominika Procházky protečoval těsně vedle levé tyče Kořánovi branky opět Yehor Tsykalo. A pak přišla 92.minuta, kdy na polovině hřiště vyhrál důležitý souboj s Alhassanem teplický Martin Kříž a míč skvěle vrátil směrem na hostující branku a hlavně na kopačky svých spoluhráčů. Ten následně putoval po ose Procházka – Bednár až na malé vápno hostů, kde ho obrana Boleslavi odvrátila ke své smůle pouze na kopačky stopera Martina Lukáše, který ho pohotově levou nohou poslal přesně do levého horního rohu hostující branky – 1:0. A pak už následovala jen rozehrávka Boleslavi ve středovém kruhu a závěrečný hvizd rozhodčího Bohaty.

Touto krásnou a zároveň vítěznou brankou šťastný Martin Lukáš odstartoval obrovskou radost Sklářů, kteří tak po zásluze dokázali v dnešním náročném utkání vybojovat a doslova vydřít nesmírně důležité body."

Ohlasy trenérů

LADISLAV JAMRICH - trenér domácího týmu FK Teplice B:

"Jsem dnes opravdu velmi šťastný za kluky a za celý realizační tým, že se nám v náročném utkání proti výborně hrajícímu soupeři podařilo vybojovat důležité vítězství. Musím dnes kluky pochválit za nasazení a bojovnost a také za to, že se dostávali do šancí a výraznějším způsobem se tlačili do zakončení a to nám v předchozích utkáních chybělo. Vypadali jsme dobře v mezihře a v přechodu do útoku, ale chyběla nám kreativita a důraz v zakončení.

Chtěl bych také vyzdvihnout přínos stříkajícího Dominika Procházky, kteří přinesl do naší ofenzivy čerstvý vítr a dostatečně ji rozhýbal. Najednou přibývaly na našem kontě střely, brankové příležitosti a také se nám podařilo díky Martinovi Lukášovi vstřelit v nastaveném čase krásnou branku, která byla zároveň vítěznou a znamenala pro nás zisk velmi důležitých mistrovských bodů.

Do konce podzimní části nás čekají další dvě náročná utkání, ve kterých uděláme maximum pro úspěch. Věřím, že nám dnešní vydřené a o to emotivnější vítězství pomůže i v těchto důležitých duelech, dodá nám dostatečnou sebedůvěru a sebevědomí a budeme znovu bojovat srdcem a s maximálním nasazením. Proto půjdeme i dále soutěží postupnými krůčky a s vírou, že každá vstřelená branka a každý získaný bod je pro nás nesmírně důležitý."