Němeček L. (1) - Procházka D. (24), Bednár S. (29), Trnovec M. (47), Sarr I. (50), Hadinec M. (51), Köstl D. (52), Vachoušek M. (55) ©, Kříž M. (58), Lukáš M. (59), Emmer J. (60).

PŘIPRAVENI:
Grümann J. (31) B.

TRENÉŘI:
Jamrich L., Novák J.

V sobotu 7. října zamířil B-tým Sklářů k mistrovskému utkání 10.kola FORTUNA ČESKÉ FOTBALOVÉ LIGY na hřiště SOKOLA ŽIVANICE. Zápas dvou nejhorších celků Fortuna České fotbalové ligy skončil těsnou výhrou domácích, když rozhodující a zároveň vítěznou branku vstřelil ve 42.minutě živanický Matouš Spěvák po centru Lukáše Kopeckého.

"Oba týmy, vědomi si svého postavení v tabulce a důležitosti každého bodu a každé vstřelené branky, začaly utkání na ne příliš kvalitním terénu opatrně a s respektem. Hra se před slabou diváckou kulisou odehrávala spíše mezi oběma šestnáctkami a brankových příležitostí bylo opravdu velmi poskrovnu.

Nebezpečnější byly domácí v tradičních oranžovo-černých dresech a o jejich dnešním vítězství rozhodla jediná standardní situace ze 42.minuty prvního poločasu. Rohový kop Kopeckého odvrátila teplická obrana jen zpátky na jeho exekutora, ten se protisměrnou kličkou zbavil dotírajícího obránce a míč poslal na malé vápno přesně na kopačku nikým neobsazeného Matouše Spěváka a ten ho bez větších problémů z bezprostřední blízkosti poslal přímo do teplického branky - 1:0.

Hosté se snažili až do závěrečného hvizdu hlavní rozhodčí Veroniky Kovářové o vstřelení vyrovnávající branky, ale jejich počínání bohužel nevygenerovalo jedinou střelu na živanickou branku za celých 90 minut a tudíž ani žádnou vážnější brankovou příležitost. Domácí si díky jednoduché a přímočařé hře dokázali v průběhu druhého poločasu vypracovat celkem tři vyložené brankové příležitosti a v dalším skórování jim zabránil jen skvělý výkon teplického brankáře Němečka.“

Ohlasy trenérů

LADISLAV JAMRICH - trenér hostujícího týmu FK Teplice B:

"Jsem velmi zklamaný a rozčarovaný z našeho dnešního výkonu, kdy se nám opět nepodařilo vstřelit branku a nedokázali jsme si vypracovat ani žádnou vyloženou brankovou příležitost. Kluci v tréninku poctivě a tvrdě pracují, ale bohužel v mistrovské soutěži se nám stále nedaří společnými silami zlomit naši aktuální výsledkovou mizérii a pozvednou náš výkon na vyšší úroveň.

V dalších zápasech musíme rozhodně zabojovat, zjednodušit naši hru a pokusit se vycházet z každého povedeného herního detailu a z každé povedené herní situace. Jen tak se nám může podařit společně s mimořádným týmovým výkonem naši negativní sérii zlomit."