Grümann J. (31) – Křišťan J. (21), Hora J. (22), Bednár S. (29), Beránek M. (46), Sarr I. (50), Hrdlička P. (54), Vachoušek M. (55) ©, Jamrich L. (57), Lukáš M. (59), Emmer J. (60).

PŘIPRAVENI:
Gornický V. (56) - Němeček L. (1).

TRENÉŘI:
Jamrich L., Novák J.

V pátek 22. září zamířil B-tým Sklářů k regionálnímu derby do Ústí nad Labem. Od 18:00 na přírodním trávníku Městského stadionu na Masarykově ulici odehrál mistrovské utkání 8.kola FORTUNA ČESKÉ FOTBALOVÉ LIGY proti favorizovanému domácímu týmu FK VIAGEM ÚSTÍ NAD LABEM. Bohužel teplická rezerva opět nebodovala a tak téměř 1500 přítomných diváků sledovalo vítěznou premiéru Army v domácím prostředí po 7 odehraných kolech na hřištích soupeřů.

"Snahu hostující rezervy Teplic zmrazil rychlou branou ze standardní situace již v 7.minutě po rohu Čičovského ukrajinský obránce Spychka, který hlavou překonal brankáře Grümanna a poslal ústeckou Armu do vedení – 1:0. Hosté se ale nevzdávali a snažili se i po nepovedeném úvodu dobývat branku Lukáše Četverika. Domácí byli ale i nadále aktivnější, důraznější a hlavně nebezpečnější. Největší problémy dělala obraně Sklářů zejména dvojice domácích útočníků David Černý a Jaroslav Benda.

Na začátku druhého poločasu měl šanci na vyrovnání na svých kopačkách teplický obránce Jakub Hora, ale jeho střelu do pravého horního roku skvěle vyrazil ústecký brankář Četverik na roh. Domácí přidali druhou branku v 60.minutě, kdy po přesné přihrávce Davida Černého skóroval z těsné blízkosti penaltového puntíku do okryté branky Teplic skvěle hrající Adam Čičovský – 2:0. A když v 77.minutě přidal třetí branku po individuální akci Artema Tarasenka umístěnou střelou k pravé tyči David Černý, bylo o výsledku dnešního derby rozhodnuto – 3:0.

Ústecká Arma tak v prvním utkání v domácím prostředí po ukončené rekonstrukci atletické dráhy přidala třetí vítězství v řadě za sebou a se 16 body se vyhoupla na 4.místo aktuální tabulky České fotbalové ligy.

Hostující rezerva Sklářů odjela na Stínadla s prázdnou a i po odehraném osmém kole třetí ligy stále čeká na své první vítězství v aktuální sezóně.“

Ohlasy trenérů

BRANISLAV SOKOLI - trenér domácího týmu FK Viagem Ústí nad Labem:

“Mé pocity po vítězství jsou určitě fantastické. Myslím, že diváci si dnes určitě přišli na své. Zápas měl velmi dobrou úroveň a to i přičiněním soupeře.

Na soupeře jsme se byli podívat. Věděli jsme, že je to mužstvo pohyblivé, běhavé a velmi dobře technicky vybavené. Upozorňovali jsme proto hráče na to, abychom nepropadali v defenzivě a nenechali soupeře rozběhat. To bohužel v některých fázích utkání bylo, soupeř v nich hrál opravdu velmi dobře. My jsme ale těžili z toho, že přeci jen individuální kvalita byla na naší straně, dali jsme celkem tři góly a ještě nastřeli dvakrát tyč, proto si myslím, že je naše vítězství zasloužené.

Přiznám se, že jsem očekával ještě lepší výsledek, ale jsme samozřejmě rádi i za takovéto vítězství. Uhráli jsem už třetí zápas v řadě za sebou vzadu s nulou a proto můžeme být spokojeni.“

LADISLAV JAMRICH - trenér hostujícího týmu FK Teplice B:

“Jsem zklamaný, protože se nám ani tentokrát nepodařilo bodovat. Domácí dnes byli favoritem utkání a svou kvalitu a zkušenost rozhodně potvrdili.

Na Ústí jsme se celý týden poctivě a tvrdě připravovali, ale v samotném utkání se nám nepodařilo využít naše příležitosti. Soupeř byl každopádně efektivnější a důraznější, a proto dnes po zásluze zvítězil. V rozhodujících momentech, kdy se utkání láme, se nám bohužel nedaří a naše efektivita je v posledních třech utkáních tristní. A to jsou ty nejdůležitější aspekty, na kterých musíme momentálně nejvíce zapracovat. Rozhodněme nechceme uhnout ze své cesty plné tvrdé práce a dřiny, která nám v minulých dvou sezónách pomáhala na cestě vzhůru.

Na rezervu FK Pardubice se opět poctivě připravíme a pokusíme se v domácím prostředí urvat důležité tři body."