Teplice B - Brozany 2:3 (0:0)

2. kolo, Fortuna ČFL B - Česká fotbalová liga,
FK Teplice Sokol Brozany
2:3

BRANKY TEPLIC: ● 51´ Yasser Mohamed ( as. Vachoušek Matyáš ) - 1:0, ● 84´ Procházka Dominik ( as. Jamrich Ladislav ) - 2:2.

BRANKY BROZAN: ● 67´ Soungole Soune Daniel ( as. Šup Dominik ) - 1:1, ● 76´ Krátky Marek ( as. Soungole Soune Daniel ) - 1:2, ● 88´ Schettl David ( přímý kop po faulu na Marka Stradu ) - 2:3.

ŽLUTÉ KARTY: 33´ Hadinec Milan ( TEP ) - 72´ Šup Dominik ( BRO ), 82´ Krunert Michal ( BRO ), 90´ Krátký Marek ( BRO ), 90´+ 3´ Kouba Marek ( BRO ).

ROZHODČÍ: Řeháček Lubomír - Šťastný Vít, Bahník Martin.

DELEGÁT: Milan Košťál.

DIVÁCI: 200.

ZÁPASOVÉ STATISTIKY:
● Střely na branku 8:6 (4:1,4:5) ● Střely mimo branku 5:7 (2:3,3:4) ● Střely zblokované 4:3 (2:1,2:2) ● Střely CELKEM 17:16 (8:5,9:11) ● Vyložené šance 2:3 (2:1,0:2) ● Rohy 3:8 (1:3,2:5) ● Ofsajdy 3:1 (2:1,1:0) ● Fauly 9:8 (4:6,5:2).

DOMÁCÍ: Grümann Jan (31) - Procházka Domininik (7), Ibrahima Sarr (15), Kříž Martin (21), Hadinec Milan (24), Trnovec Michal (47), Bzura Jonáš (48), Yasser Mohamed (50), Hrdlička Pavel (54), Vachoušek Matyáš (55) (K), Gornický Vojtěch (56).

STŘÍDALI: ● 56´ IN Bednár Samuel (29) - 56´ OUT Yasser Mohamed (50), ● 56´ IN Kolář Patrik (53) - 56´ OUT Gornický Vojtěch, ● 74´ IN Jamrich Ladislav (57) - 74´ OUT Bzura Jonáš (48), ● 82´ IN Köstl David (52) - 82´ OUT Trnovec Michal (47).

PŘIPRAVENI: Emmer Jakub (60), Dobrev Roman (41) (B).

TRENÉŘI: Jamrich Ladislav, Novák Jaroslav ml.

Sokol Brozany

HOSTÉ: Kouba Marek (1) - Soungole Soune Daniel (3), Zárybnický Vojtěch (4), Krunert Michal (5), Schettl David (7), Krátký Marek (8) (K), Ugwu Michael Junior (9), Strada Marek (16), Bechyně Jáchym (17), Šup Dominik (19), Jindráček Martin (23).

STŘÍDALI: ● 64´ IN Bubeníček Tomáš (15) - 64´ OUT Ugwu Michael Junior (9), ● 64´ IN Chukwuma Chukwudi (10) - 64´ OUT Jindráček Martin (23), ● 83´ IN Tichý Petr (21) - 83´ OUT Krunert Michal (5), ● 90´ IN Matoušek Petr (14) - 90´ OUT Chukwuma Chukwudi (10).

PŘIPRAVENI: Čada David (2), Koča Dominik (11), Dombrovskij Patrik (29) (B).

TRENÉŘI: Němec Jiří, Vrabec Petr, Šmidrkal Jiří, Potočný Roman st.

B-tým Sklářů dnes vstoupil do nového soutěžního ročníku FORTUNA ČFL 2023/2024 domácím utkáním proti favorizovanému týmu SK SOKOL BROZANY, který v uplynulé sezóně obsadil bronzovou příčku za týmy Žižkova a Velvar a má ve svém kádru zkušené borce otřelé desítkami zápasů v první a druhé lize. Šlo tak doslova o "ostrý" start pro nově se tvořící mladý tým žluto-modrých s věkovým průměrem těsně pod 20 let.

Skláři vstoupili do utkání aktivně a první šanci měl v 15.minutě Mohamed Yasser, který z pravé strany vnikl do pokutového územní Brozan, aby následnou přízemní střelou k tyči ohrozil branku pozorného Marka Kouby. Ve 23.minutě zahrával přímý volný kop Michal Trnovec a jeho prudkou technickou střelu vyraženou k penaltovému puntíku nedokázal nikdo z domácích hráčů znovu poslat proti brozanské brance. Ve 32.minutě vyzkoušel pozornost Jana Grümanna aktivní David Schettl, ale teplický brankář jeho střelu u své pravé tyče bez problémů pokryl. Největší šanci Brozan měl ve 36.minutě Martin Jindráček, když u pravé tyče jen o několik málo centimetrů nedosáhl na prudkou střílenou přihrávku. Další vyložená příležitost domácích přišla ve 42.minutě, když Dominik Procházka po sprintu z poloviny hřiště našel přesným centrem hlavu Mohameda Yassera, ale jeho střela v pádu se ke smůle domácích jen otřela o levou tyč hostující branky. Ještě v samotném závěru prvního poločasu poslal z 25 metrů parádní střelu směrem do pravého horního rohu brozanské branky Vojtěch Gornický, ale brankář Kouba skvělým zákrokem jeho střelu v poslední možnou chvíli vytěsnil konečky svých rukavic na roh. A tak se nakonec šlo do kabin po poločasovém hvizdu rozhodčího Řeháčka za bezbrankového stavu.

Po změně stran chtěli oba týmy co nejdříve vstřelit vedoucí branku a tak se hra přelévala z jedná strany na druhou a šance střídala šanci. Do vedení se nakonec dostali domácí, když v 51.minutě po přihrávce kapitána Matyáše Vachouška prostřelil brankáře Koubu i přes zdravotní indispozici agilní Mohamed Yasser - 1:0. Po této brance hosté přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a jen díky několika skvělým zákrokům Honzy Grümanna domácí stále drželi čisté konto. Vytouženou vyrovnávací branku Brozan vstřelil Daniel Soungole v 67.minutě po rychlém brejku do rozhozené domácí obrany, když se přesně trefil přízemní střelou k pravé tyči branky Teplic - 1:1. Po vyrovnání hosté nepřestávali dobývat domácí branku a nakonec byli odměněni v 76.minutě další brankou v teplické síti, když jejich kapitán Marek Krátký milimetrově přesným lobem překonal vyběhnuvšího brankáře Grümanna - 1:2. Domácí se ale nevzdávali a poslední síly vrhli do snahy o vyrovnání. A to se jim nakonec podařilo v 84.minutě. Centr Ládi Jamricha prodloužil na hranici šestnáctky Brozan hlavou Dominik Procházka a jeho křižná střela nakonec doplachtila až za levou tyč branky hostí - 2:2. Brozany ale nakonec dokázali vedení a tím i vítězství za tři body strhnout na svoji stranu, když se v 88.minutě trefil z přímého kopu přesně do odkryté části levého horního rohu teplické branky jejich nejlepší hráč, záložník David Schettl - 2:3.

Ohlasy trenérů

OHLAS TEPLICKÉHO TRENÉRA LADISLAVA JAMRICHA:

Nenávidím prohry a proto jsem si moc přál, aby se nám podařilo do nové sezóny vstoupit vítězstvím, ale Brozany nakonec byli o jedinou branku šťastnější. Oba týmy přítomným divákům nabídly podle mého názoru zajímavé a pohledné utkání a moc mě mrzí, že se nám nepodařilo vybojovat alespoň bod.

Trochu jsme tak v dnešním utkání zaplatili nováčkovskou daň, kdy proti nám stál kompaktní tým, který má na každé pozici v sestavě opravdu ve všech směrech vyspělé borce s ligovými a druholigovými zkušenostmi. Náš tým je oproti tomu velmi mladý a nezkušený, ale má svou kvalitu, touhu, ambice a své sny, ale potřebuje jít postupnými krůčky zápas od zápasu a učit se tak další novou a novou zkušeností.

Dovolím si říci, že silným Brozanům jsme dlouho a statečně vzdorovali a v samotném závěru nám tak chybělo i trochu více štěstí. Proto chci kluky pochválit a povzbudit je do další tvrdé práce. Věřím, že zasloužená odměna v podobě mistrovských bodů se tak jistě brzy dostaví.

Fotogalerie: Facebook SK Sokol Brozany / Jaroslav Novák ( FK Teplice B ).