Teplice - České Budějovice 2:2 (2:1)

29. kolo, FORTUNA:LIGA,
FK Teplice SK Dynamo České Budějovice
2:2

Branky: 33. Fila, 40. Chaloupek - 25. Mareček vlastní, 67. Suchan z pen.. ŽK: 7. Bílek, 14. Mareček, 24. Mićević, 78. Jukl - 3. Čermák, 15. Šigut, 80. Hellebrand. Rozhodčí: Petřík - Matoušek, Novák (Kvítek). VAR, AVAR: Kocourek, Vlček. Diváci: 3107.

Ludha – Mareček, Chaloupek, Mićević (70. Knapík), Labík – Radosta (30. Švanda), Bílek (30. Jukl), Kričfaluši, Trubač - Fila (76. Gning), Yasser (70. Čerepkai).

SK Dynamo České Budějovice

Šípoš – Sladký, Králik, Poulolo, Madleňák – Suchan, Hellebrand, Čermák (83. Nikl) – Šigut (88. Brandner), Tranziska, Alli.

Teplický tým vstoupil do utkání s Českými Budějovicemi s jednou změnou v sestavě oproti minulému týdnu v Mladé Boleslavi. Romana Čerepkaie v útoku nahradil Mohamed Yasser. Alespoň na lavičku už po zranění usedli Abdallah Gning a Jan Knapík.

Vstup do prvního poločasu se však teplickému týmu nevydařil, hosté byli na hřišti lepším mužstvem a z vytvořené převahy nakonec resultoval také první gól zápasu, když si Lukáš Mareček nešťastně srazil do vlastní sítě míč po odrazu od tyčky. Po dvojím střídání ve 30. minut se však změnil obraz hry a brzy také skóre. Nejprve Daniel Fila vypíchl míč Sladkému a uháněl sám na brankáře, obránci ho sice doběhli, ale elegantní zasekávačkou se uvolnil a bez potíží vyrovnal. O dalších sedm minut později pak předvedl Štěpán Chaloupek výskok jako Cristiano Ronaldo a hlavou strhl vedení na teplickou stranu.

Po změně stran dlouho žlutomodří kontrolovali vedení, jenže po jednom z mála útoků Budějovic v 66. minutě zahrál rukou Albert Labík a po intervenci VARu se zahrával pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Jan Suchan. Domácí se pak aktivní hrou snažili opět dostat do vedení. Švandův centru však Fila nedokázal přetavit v branku, když mířil jen nad. Zápas tak skončil nakoenc remízou 2:2.