Teplice - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:0)

16. kolo, FORTUNA:LIGA,
FK Teplice Bohemians Praha 1905
1:1

Branky: 20. Chaloupek - 87. Kozák. ŽK: 48. Knapík - 13. Dostál, 69 Kadlec. Rozhodčí: Petřík - Váňa, Vodrážka (Trska). VAR, AVAR: Starý, Leška. Diváci: 2639.

Grigar - Knapík, Chaloupek, Mićevič - Hronek, Havelka (66. Křišťan), Jukl, Radosta - Trubač - Yasser (77. Tsykalo), Vachoušek (67. Gning).

Bohemians Praha 1905

Jedlička – Dostál (56. Kadlec), Köstl (75. Kozák), Hůlka, Hybš (83. Mužík) – Smrž, Hrubý – Hála, Prekop, Beran (46. Kovařík) – Puškáč (56. Matoušek).

Teplický tým vyzval po reprezentační přestávce na domácí půdě pražské Bohemians. Do poslední chvíle visel otazník nad startem Štěpána Chaloupka, který se zraněním odcestoval již na reprezentační sraz jednadvacítky a musel se kvůli němu také předčasně vrátit. Právě mladý stoper nakonec nastoupil a hrál velmi důležitou roli v tomto střetnutí.

První šanci měl sice hostující Prokop, ale ve 20. minutě přišla právě chvíle Štěpána Chaloupka, skvěle si naběhl na rohový kop Filipa Havelky a svou první ligovou brankou dostal domácí tým do vedení. Bohemians měli větší příležitost zase až v závěru prvního poločasu, byl u toho opět Prokop, ale tentokrát o kousek minul vzdálenější tyč.

Po změně stran to zkoušel Nemanja Mićević, jenže si počínal podobně jako Prokop a minul. Velmi zajímavou šanci měl také Filip Havelka, všichni z jeho strany čekali centr, ovšem tvořivý záložník to z úhlu zkusil na bližší tyč, Jedlička se nenechal překvapit a vyrazil míč na roh. Po něm byl blízko další brance opět Chaloupek, ale tentokrát hlavou těsně minul. Vyrovnání Bohemky nakonec bohužel přišlo, v 87. minutě se prosadil Matyáš Kozák a srovnal na konečných 1:1.