Hradec Králové - Teplice 1:0 (1:0)

FC Hradec Králové
13. kolo, FORTUNA:LIGA,
FC Hradec Králové FK Teplice

Statistiky

Branky: 41. Čmelík. ŽK: 70. Šašinka - 45+1. Prášil, 66. Chaloupek, 71. Knapík, 90. Křišťan. Rozhodčí: Všetečka - Caletka, Pospíšil (Zaoral). VAR, AVAR: Kocourek, Leška Diváci: 6412.

Team logo

FC Hradec Králové

Bajza – Klíma, Čihák, Čech – Čmelík (81. Harazim), Kučera, Dancák, Horák – Pilař (81. Pudhorocký), Vašulín (65. Hais), Krejčí (35. Šašinka).
Team logo

FK Teplice

Grigar – Mareček, Knapík, Chaloupek, Beránek - Hronek (46. Yasser, 79. Dramé), Jukl, Havelka (46. Křišťan), Radosta (63. Bílek) - Trubač - Vachoušek (63. Tsykalo).

Komentář k zápasu

Teplický tým vyrazil k dalšímu venkovnímu utkání na hřiště Hradce Králové. V nové Malšovické aréně se po karetním trestu vrátil do hry Lukáš Mareček, který nahradil jiného vykartovaného hráče Nemanju Mićeviće. Po zranění se alespoň do nominace vrátil útočník Mohamed Yasser.

První větší šanci utkání měl ve 14. minutě Kučera, když míč po vrácené standardní situaci poslal hlavou do břevna. V 25. minutě to byl na druhé straně Vachoušek, který to zkoušel z velkého úhlu, jenže míč skončil těsně mimo tři tyče. Další příležitost Teplic měl ve 39. minutě Chaloupek, ovšem jeho hlavička mířila těsně nad. Následně Hradec trestal, Čmelík poslal centr přesně na zadní tyč, kde zapadl až do branky a domácí vedle. Žlutomodří dokázali srovnat těsně před poločasem, z dorážky se prosadil Knapík. Bohužel, podobně jako v minulém zápase, vstoupil do hry VAR, který našel údajné zapojení Vachouška do hry z ofsajdové pozice a branka byla následně odvolána.

Po změně stran se na hřiště rychle dostali Yasser a Křišťan. Právě egyptský útočník se položil do dlouhého centru do vápna v 50. minutě, Bajza míč s problémy vyrazil jen k Beránkovi, který ale z velkého úhlu a za přispění domácího brankáře balón do sítě nenapasoval. V 67. minutě se rychle prosadil za domácí střídající Hais, ale i jeho branku VAR zrušil pro ofsajdové postavení. O čtyři minuty později musel VAR do hry opět, Jan Knapík dostal po souboji ve vápně Hradce červenou kartu, kterou ale VAR přehodnotil na žlutou kartu. O vyrovnání se snažil pět minut před koncem základní hrací doby Daniel Trubač, ale hostující kapitán tvrdou ranou jen provětral rukavice domácího brankáře.