Vedení hodnotilo s novináři uplynulou sezónu

​Dnes v poledne se na Stínadlech setkali ředitel klubu Petr Hynek, sportovní ředitel Štěpán Vachoušek a hlavní trenér Stanislav Hejkal s novináři, aby zhodnotili právě skončenou sezónu a také nastínili výhled a změny pro nový ročník, který začne letní přípravou 12. června.

"Musíme vzít při hodnocení celou sezonu. Byla jako na houpačce. Chtěli jsme skončit v prostřední skupině, abychom se vyhnuli bojům o sestup a abychom se mohli pokusit bojovat o poháry. Nejdřív jsme pošilhávali po skupině o titul, pak jsme ale byli rádi, že jsme se zachránili. Vyvrcholilo to ostudou s Mladou Boleslaví. Sezonu i z tohoto pohledu nemůžeme hodnotit úspěšně," zahájil hodnocení sezóny ředitel FK Teplice Petr Hynek a vrátil se také k příchodu nového trenéra, který na Stínadla zamířil v září. "Příchod Standy Hejkala se ukázal jako velmi dobrý tah a to i přes to, že se stal ten výbuch s Mladou Boleslaví. Realizační tým má naší důvěru, nevnímali jsme ten zápas jako pochybení trenérů."

Štěpán Vachoušek se pak vrhnul také do prvních změn v kádru teplického mužstva: "Do béčka je přeřazený Jan Krob z důvodu výkonnostního. Bereme ho za jednoho z lídrů kabiny. Nepředával pozitivní myšlení kabině. To on by měl v důležitých zápasech táhnout kabinu. Nezavíráme za ním dveře. Bude záležet jen na něm, jak se s tím popere a zvládne. Dáváme tím najevo lidem a kabině, že nám to není jedno. Je to i důsledek toho, že v posledních čtyřech letech máme podobné kolapsy. Je to fotbal. Jak jsme přijali výhru 7:0 na Slavii, tak musíme přijmout i 0:8 s Mladou Boleslaví. Chtěl bych, aby se to uzavřelo a šli jsme do nové sezony s čistým štítem a hlavně s jinou náladou." Další odchody pak na sebe nenechají čekat: "Kuchtu vracíme do Slavie k 30. 6. Nenaplnil naše očekávání. Beru to jako svou velkou chybu, jsem za jeho příchod zodpovědný. Nikdy nevidíte hráčům do hlavy. Co jsem o něm zjišťoval informace a viděl zápasy, které odehrál před přesunem k nám, tak nic nenasvědčovalo tomu, že to nemá v hlavě správně nastavené. Fotbal pro něj není na prvním místě. Bude to pro něj nejspíš facka, které ho může vrátit na správnou cestu. Dále budeme hledat místo pro Soungoleho a Hoška. Myslím, že je umíme nahradit. Bezdička se vrací do Dukly a Siimu Lutsovi i jeho manažerům jsme oznámili, že si může hledat angažmá," shrnul odchody z klubu Štěpán Vachoušek.

Konkrétní jsou zatím návraty z hostování, ale Vachoušek už nastínil také možné příchody do týmu, i když ne jmenovitě: "Vrací se Kodeš a Hasil. Jsou to mladí a talentovaní kluci a hlavně Tepličáci. Bude jim daleko více záležet na našem klubu. Dále se vrací Šup z hostování v Ústí. Začne s áčkem a uvidíme co dál. Vrací se Šimeček, vrací se Němeček. Jeden z dvojice Plachý – Němeček bude chytat třetí ligu v našem béčku, druhému budeme hledat hostování, aby chytali oba dva." Na přestupovém trhu se pak Vachoušek chce zaměřit především na post útočníka. "Ze schválených peněz chceme hlavně útočníka. Pokusíme se sem dostat útočníka, který umí dát gól, to je naše priorita! Musíme také posílit kraj hřiště. Vytvořit na naše kluky tlak. Také chceme stoprocentně jednoho stopera. Byli jsme se podívat ve Španělsku, Rusku. Hledáme i v Česku, ale často jsou tu hráči pod smlouvami a drazí. V některých případech si tak můžeme pomoct hostováním nebo hostováním s opcí." V hledáčku má teplický sportovní ředitel také hráče, který dokáže být lídrem týmu: "Pracujeme na tom. V nejbližší době se sejdu s několika hráči, o kterých si myslím, že by mohli být lídry. Ale je to těžké. Takový lídr se projeví až v kabině. Máme rozjednáno sedm hráčů. Budeme chtít přivést minimálně tři hráče, kteří nám hned pomůžou, ti by tu měli být na začátek přípravy. Peníze na to jsou, půjdeme do boje. Nekoupíme ale útočníka za 20 milionů," dodává Vachoušek.