Ve středu se představíme na Spartě

​Už jen čtyři kola chybí ve FORTUNA:LIZE dohrát do konce základní části. Teplice jsou zatím v tabulce dvanácté, když na desáté místo ztrácejí pět bodů a na čtrnáctou pozici mají stejný bodový náskok. Obě příčky jsou klíčové – desáté místo znamená po základní části záchranu, čtrnácté pak po následných pěti záchranářských duelech baráž. Ve středu od 20 hodin se “žlutomodří” utkají v Praze s šestou Spartou.

Sparťané v neděli poprvé vyhráli, v Karviné oloupili domácí tým. Po výhře 4:1 byl jejich trenér Václav Kotal spokojený, přestože po úvodní půli jeho tým o gól prohrával. “Rozhodlo, že jsme během pár minut dali dva góly a výsledek otočili. Hráčům narostlo sebevědomí, dobře kombinovali a připravovali jsme si další šance. Ty akce nebyly náhodné, příležitosti jsme si vytvářeli trpělivou kombinací. A dali jsme i pěkné branky.”

Kotalovi pomohlo o přestávce prohodit křídelníky Karlssona s Hložkem, mužstvo pak začalo šlapat. Pro duel s Teplicemi se však Spartě vykartoval stoper Štětina. “Musíme zvážit, v jakém složení budeme ve středu hrát. Máme několik možnosti, podíváme se i na soupeře. Vepředu hraje Řezníček, kterého znám ještě z působení v Brně. Těžký protivník pro stopery. Musíme se zamyslet a probrat možnosti.“

Složení obrany bude muset řešit I teplický trenér Stanislav Hejkal, kterému se v neděli vykartoval Petr Kodeš; po dvou žlutých kartách viděl mladý fotbalista od rozhodčího Hrubeše červenou kartu. Na postu stopera ho může nahradit například univerzální Mareček, který se po zranění proti Opavě vrátil na zelený pažit.

Zmiňovaný duel se Slezany ale Teplicím nevyšel podle představ, dvě minuty před koncem přišli po chybě v defenzivě o jednobrankový náskok a utkání skončilo remízou 2:2. “Byli jsme všichni frustrovaní z toho, že ten gól byl možná z ofsajdu, ale my jsme měli ten závěr dohrát lépe jako tým. Byl to pro nás opravdu důležitý zápas a je obrovská škoda, že jsme ho nevyhráli, mohli jsme být jinde,“ uvědomoval si záložník „sklářů“ Daniel Trubač.

Tepličtí se musí z nepříjemné ztráty rychle oklepat a navíc rychle zregenerovat. V pondělí měli pozápasový trénink, v úterý v podvečer pak předzápasový. Na Letné se jim nedaří. Sice Spartu na jejím hřišti na podzim 2018 porazili gólem Moulise 1:0, jinak ale na Stínadla z legendárního stadionu body často nevozí.

Duel AC Sparta Praha – FK Teplice startuje ve středu od 20 hodin!