V týmu FK Teplice se objevil jeden nakažený na COVID-19

Teplický klub byl ve středu v ranních hodinách informován o pozitivní testu jednoho z členů realizačního týmu. "Po konzultacích s okresní i krajskou hygienickou stanicí jsme rozhodli o zrušení týmového programu do konce týdne. V pátek ráno, po uplynutí inkubační doby, došlo ke kompletnímu otestování hráčů, realizačního týmu a vedení klubu, které je v kontaktu s hráči," říká tiskový mluvčí Martin Kovařík.

Z pátečních testů vyšel jeden člen hráčského kádru pozitivní na onemocnění COVID-19, všechny ostatní výsledky byly negativní. Dle protokolu LFA tak hned v sobotu ráno následovaly další testy těchto negativních členů klubu, jejich výsledky budou nejspíše v sobotu ve večerních hodinách. Pokud vyjdou negativně, tak by se mělo mužstvo moci vrátit k tréninku před zápasem se Slováckem. Ve středu pak jsou na programu ještě také klasické předzápasové testy, které musí proběhnout nejdříve tři dny před utkáním.

V médiích se také objevila informace, že Pavel Moulis vynechal nedělní utkání s Pardubicemi kvůli viróze. "V jeho případě však šlo o střevní virózu, z preventivních důvodů byl i tak izolován od pátečního rána od mužstva. Jeho poslední kontakt s týmem proběhl ve čtvrtek odpoledne na předzápasovém testování, jehož výsledek byl negativní, stejně jako v Moulisově případě ten páteční," dodává Martin Kovařík.