V neděli poprvé doma, přijede Dukla Praha

Stejně jako před rokem, i tentokrát otevřou Teplice novou sezonu doma soubojem s Duklou Praha (neděle, 15 hodin). Všichni žlutomodří fanoušci si přejí, aby Ljevaković & spol. napodobili rok starý start; „skláři“ tehdy vyhráli 3:1, dva góly dával Vaněček, jednou se trefil Ljevaković.

Severočeši začali nový ročník FORTUNA:LIGY remízou 1:1 v Příbrami, Dukla na Julisce padla s mistrovskou Plzní 1:3. „Myslím si, že když navážeme na příbramský výkon z druhé půle, tak můžeme proti Dukle uspět,“ říká stoper Teplic Alex Král. V táboře Dukly po ztrátě všech bodů viděli na konci tunelu světlo. „Ve druhé půli jsme už trošku fyzicky odcházeli, Plzeň nás hodně přehrávala,“ přiznal autor jediné branky Pražanů David Douděra. „Plzni jsme ale dělali problémy a pokud takhle budeme hrát dál, úspěch se dostaví,“ přidává mladý fotbalista.

Před sezonou Duklu leckdo tipoval na boj o záchranu, mužstvo z Julisky totiž v létě oslabilo, navíc ke změně došlo i na lavičce, tým místo Jaroslava Hynka vede jeho dosavadní asistent Pavel Drsek. „Za úspěch budu po základní části považovat umístění v prostřední skupině,“ vyhlásil nový kouč. Není bez zajímavosti, že Dukla po celý průběh ročníku bude slavit 70 let od svého založení.

Pozorný divák si v přípravě i v prvním mistrovském utkání všimli, že Dukla bude více než na cokoliv jiného sázet hlavně na bojovnost. Po duelu s Plzní bojovnost ocenil i Douděra. „Předvedli jsme bojovný výkon, nemáme se za co stydět.“

Teplice zařadily do sestavy pro úvodní kolo dva nováčky – pravé křídlo Pavla Moulise a stopera Jana Hoška, který vytvořil dvojici s Alexem Králem. „Zezačátku jsme si na sebe zvykali, protože jsme spolu v přípravě odehráli dohromady jen jeden zápas, ale myslím si, že ve druhé půli už to fungovalo mnohem lépe. Honza je soubojový, silový. Hrálo se mi s ním dobře,“ ocenil Král svého nového parťáka.

Pro „skláře“ je vstup do sezony velmi důležitý, domácí duel chtějí za každou cenu zvládnout. Očekávání fanoušků jsou po kvalitním druhém poločase v Příbrami veliká, Tepličtí je nechtějí zklamat. „Byl bych rád, kdyby přišlo na první domácí zápas co nejvíce lidí. Myslím si, že v minulé sezoně jsme doma předváděli slušné výkony. Věřím, že to tak bude i tuto sezonu. Byl bych rád, kdyby nás fanoušci hnali za body,“ shrnul pocity celé teplické kabiny Alex Král.

Utkání 2. kola FORTUNA:LIGY FK Teplice – FK Dukla Praha začíná v neděli v 15 hodin.