U19: V pátek Memoriál Františka Hrdličky

V pátek 26.7. a v sobotu 27.7.2019 se uskuteční 4.ročník mezinárodního turnaje "MEMORIÁL FRANTIŠKA HRDLIČKY" pro starší dorostence věkové kategorie U19 pod záštitou Hejtmana Ústeckého kraje pana Oldřicha Bubeníčka a za pořadatelství Fotbalového klubu Teplice v areálu stadionu Na Stínadlech a také na hřišti v Dubí - Pozorce.

Informace o turnaji najdete na webových stránkách www.hrdlicka-memorial.cz.

Letošními účastníky MFH 2019 je těchto 6 následujících týmů věkové kategorie U19:

- SG Dynamo Dresden ( GER )
    - 1. FC Magdeburg ( GER )
    - FC Honvéd Budapešť ( HUN )
    - ŠK Slovan Bratislava ( SVK )
    - FK Železiarne Podbrezová ( SVK )
    - FK Teplice ( CZE ).

Časový pořad a rozlosování MFH 2019 najdete ZDE.

Tento turnaj přivádí každoročně do Teplic přední kluby středoevropského regionu. V poslední sezóně mládežnické kariéry se mladí hráči poměřují s nejvyšší kvalitou svého regionu.

Memoriál se koná jako každoroční vzpomínka na dlouholetého ředitele Fotbalového klubu Teplice pana Františka Hrdličku.

František Hrdlička ( 20.8.1956 - 2.8.2014 ) byl český fotbalový funkcionář, dlouholetý ředitel severočeského klubu FK Teplice. Byl rovněž členem výkonného výboru Fotbalové asociace ČR.

Začínal jako funkcionář Bystřan. Teplice vedl od roku 1993, kdy je zachránil před úpadkem. Tým poté postupoval ze třetí ligy až do 1. české ligy. Hrdlička dokázal klub ekonomicky stabilizovat a dovést na přední místa první ligy a do evropských pohárů. Ligového titulu se nedočkal, největším úspěchem klubu v jeho éře bylo 2. místo v sezóně 1998/99 za vítěznou Spartou Praha a dvě prvenství v českém poháru (2002/03, 2008/09). Do klubu přivedl hlavního sponzora, sklárnu Sklo Union Teplice (později pod názvem AGC), s jeho podporou se realizovala rekonstrukce stadionu Na Stínadlech, na kterém poté hrála zápasy i česká fotbalová reprezentace.

Bohužel 31. července 2014 prodělal mozkovou mrtvici, které 2. srpna 2014 ve věku 57 let podlehl.