U19: Trenér L. Přerost hodnotil podzim

HODNOCENÍ KLUBOVÉ AKADEMIE:

Sezóna 2019/2020 je druhou sezónou fungování klubové akademie. Oproti minulému roku jsme udělali hned několik změn a věřím že tyto avizované změny v tréninkovém procesu nás posunou vpřed. Daleko více se propojila spolupráce a návaznost klubové akademie na RFA - regionální fotbalovou akademii. Trenéři obou akademií se pravidelně scházejí a řeší společně požadavky na hráče a na tréninkový proces tak, aby přechod do dorostenecké kategorie byl pro hráče co nejjednodušší a pro klub co nejefektivnější. Daleko více se sjednotil a propojil tréninkový proces dorostenecké kategorie, B-týmu a A-týmu. Vytvořila se skupina TOP hráčů, kteří mají 1x v týdnu společný trénink zaměřený na jednotlivé posty. Dále na tuto skupinu navazuje ještě užší skupina hráčů, která absolvuje trénink s vybranými hráči A-týmu a B-týmu pod vedením trenérů A-mužstva. Veškeré tyto změny jsou kroky k větší individualizaci tréninkového procesu a výchově jednotlivých hráčů směrem do profesionálního fotbalu.

Věřím, že všechny tyto změny se nám v brzké době projeví v podobě pravidelného produkování vlastních odchovanců do A-týmu. Už během této podzimní části sezóny se do zápasů našeho A-mužstva zapojili lonští a letošní dorostenci - J. Knapík, M. Radosta a J. Liška. V každé věkové kategorii máme šikovné hráče a věřím, že se nám je podaří dovychovat a připravit pro dospělý fotbal. Ročníky 2003 a 2004 jsou velice silné ročníky a tady se už hodně projevuje práce RFA (regionální fotbalové akademie) a práce našich trenérů v klubové akademii.

Tímto bych chtěl všem trenérům, realizačním týmům a zaměstnancům poděkovat za spolupráci v letošním roce 2019. Vedení FK Teplice chci poděkovat za vytváření neustále se zlepšujících podmínek pro výchovu hráčů. Všem přeji hodně štěstí a zdraví do nového roku 2020 a spoustu sil do každodenní práce.

HODNOCENÍ KATEGORIE U19:

Bohužel musím konstatovat, že podzimní část skončila za očekáváním a 5.místo v tabulce je pro nás velkým zklamáním. Naše výkony byly nevyrovnané. Přitom v přípravě se mužstvo jevilo velmi dobře a hlavně po vítězství v memoriálu Františka Hrdličky jsme očekávali, že se budeme prát s Libercem a Duklou o barážovou pozici zajišťující přímý souboj o postup do nejvyšší soutěže.

Příčiny našeho nezdaru vidím hned v několika věcech. Na začátku sezóny, hned v úvodních duelech mistrovské soutěže, nás postihla velká marodka a několik klíčových hráčů z loňské sezóny, kteří měli být tahouny mužstva, byli podstatnou část podzimní sezóny mimo hru ( Janda, Džuban, Liška, Fabián, Zaspal, Dolechek ). Prostě se nám rozpadla ofenzivní síla mužstva, která měla být naší devizou v útoku na barážové pozice.

Další příčinu nezdaru vidím ve velkém množství individuálních chyb v obranné řadě. V těžších utkáních nám stopeři dělali zbytečné chyby a utkání jsme si komplikovali sami. Je důležité říci, že na pozici stoperů jsme vyzkoušeli hned několik variant, ale chyby se bohužel stále opakovaly. To byl obrovský rozdíl oproti minulé sezóně, kdy naše obrana byla pevná a důrazná.

V neposlední řadě jsme měli potíže, když soupeř na nás vyrukoval důraznou a silovou hrou. Mužstvo ve středové řadě je složené z drobnějších a převážně technických hráčů, ale v soubojovém chování jsme zaostávali za mužstvy z popředí ligové tabulky, které byly fyzicky vyspělejší a mnohdy daleko méně fotbalovější.

CÍLE KATEGORIE U19 DO JARNÍ ČÁSTI:

Zaměřit se na zlepšení spolupráce jednotlivých řad, spolupráce hráčů v jednotlivých řadách a hlavně na individuální taktice směrem do obrany. Náročným tréninkovým procesem zaměřeným na kondiční složku a soubojové chování posouvat hráče ve fyzické připravenosti a odolnosti vůči soupeři. Jednoznačným cílem je posunout se v tabulce co nejblíže vedoucímu Liberci a pražské Dukle.