Bilance

- Soutěž: ČLD U 19 B - Česká liga dorostu U19 - skupina B

- 1. místo85 bodůskóre 131:16

- 27 výher za 3 body / 2 výhry po penaltách za 2 body / 1 porážka

- Baráž ČLD U 19: FK Teplice vs. Meteor Praha 2:2 / Meteor Praha vs. FK Teplice 3:0.

- Do I.Celostátní ligy U19 postoupil Meteor Praha.

Zhodnocení sezóny U19

Sezónu bych rozdělil do dvou částí a to dlouhodobá soutěž Česká liga dorostu B a barážové dvojutkání o postup do nejvyšší soutěže.

Do sezóny jsme vstupovali s tím, pokusit se o rychlý návrat do nejvyšší soutěže, který ovšem nemůže být na úkor výchovy hráčů. Kvalitním a náročným tréninkovým procesem jsme rozvíjeli výkonnost jednotlivých hráčů a zároveň celého týmu. Výsledkem bylo vcelku suverénní vítězství v náročné dlouhodobé soutěži s bilancí 27x výhra, 2x remíza a 1x prohra, skóre 133:16 a zisk 85 bodů. Pro hráče i realizační tým to bylo velice náročné, protože od začátku soutěže až do konce si nemohli dovolit někde zaváhat a ztratit body. Největší náš konkurent Liberec nás celou sezónu pronásledoval a rozhodlo se až ve vzájemných utkáních které jsme obě zvládli a zaslouženě vyhráli soutěž s šestibodovým náskokem před Libercem. Za to bych chtěl hráčům a realizačnímu týmu poděkovat.

Co se týče jednotlivců, tak už v průběhu sezóny byli posunuti hráči Knapík a Radosta do A- týmu a absolvovali s muži tréninkový proces a naskočili i do zápasů. Pro hráče to byla odměna za přístup a výkony v tréninku a utkáních. Pro trenéry ukázka dobré práce a motivace pro další hráče.

Do baráže jsme šli s touhou porvat se o postup do nejvyšší soutěže. Naším soupeřem byl vítěz České ligy dorostu A – Meteor Praha, který hrál baráž o postup už před rokem. Barážové dvojutkání pro nás nezačalo moc dobře a po špatném prvním poločase jsme v úvodním domácím utkání prohrávali 0:2. Po zlepšeném výkonu v druhém poločase se nám podařilo vyrovnat na 2:2. Druhý poločas se hrálo takřka na jednu bránu, ale třetí vítěznou branku se nám nepodařilo vstřelit. I když závarů a standardních situací bylo mnoho.

Do druhého utkání jsme vstupovali se záměrem vstřelit první branku a donutit soupeře otevřít obranu, která byla v prvním utkání velmi kompaktní a zformovaná. Bohužel soupeř nás potrestal první brankou z brejku a soustředil se na poctivé bránění a nám se nedařilo si vytvořit brankové příležitosti i když míč jsme měli v držení převážně my. Výsledkem byla nakonec prohra 3:0 kdy nás soupeř trestal z brejků. Na naší hře byla vidět křeč a frustrace z výsledku. Musíme sportovně přiznat že Meteor byl oproti nám fyzicky vyspělejší a jeho důraz v osobních soubojích nám dělal velké problémy. Troufnu si říci že postoupilo ne fotbalovější mužstvo, ale důraznější a hladovější.

Závěrem bych chtěl hráčům poděkovat za uplynulou sezónu. Vím že náš cíl postup se nepovedlo dotáhnout do konce a chybělo opravdu málo. Nerad bych ale hodil celou sezónu za hlavu kvůli jednomu utkání, ač bylo rozhodující. Hráči a realizační tým dělali pro postup maximum. Chtěl bych popřát klukům co přechází do dospělé kategorie, aby se jim dařilo ve fotbalovém, ale i mimofotbalovém životě. Ti co zůstávají na příští rok, aby odpočinuli a přišli s chutí a odhodláním do další sezóny.