U19: CU Bohemians Praha vs. FK Teplice 3:1

ČLD U19 B - MISTROVSKÉ UTKÁNÍ - 30.KOLO - STŘEDA 01.05.2019

Bohemians Praha U19          vs.          FK TEPLICE U19

3:1 (1:1)

Branka Teplic: 43´ Kováč Daniel.

Sestava Teplic: 1 Blažek Tomáš - 2 Náhlovský David (K)3 Kunc Petr ( 60´ 13 Sinu Karol ), 4 Hora Jabub, 5 Čítek Vojtěch, 7 Kováč Daniel, 8 Emmer Jakub, 10 Radosta Matěj, 11 Janda Petr ( 67´ 16 Džuban René ), 15 Liška Lukáš, 19 Kafka Michal.

Realizační tým Teplic: Přerost Lukáš - trenér, Fousek Petr - asistent, Záveský Zbyněk - vedoucí, Chlad Ondřej - kondiční trenér, Lipš Přemysl - trenér brankářů,  Wiednerová Klára - masér.

Rozhodčí: Opočenský Vojtěch - Vítek Matouš, Adámek Filip.

Karty:   84´  Štěpánek ( Bohemians ).

Stadion: SK Čechie Uhříněves / tráva.

Diváků: 60.

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Lukáše Přerosta: " Ve středu jsme s pražskou Bohemkou odehráli smolné utkání. Soupeř dnes vytěžil z minima maximum a my bohužel domácím branky po našich individuálních chybách doslova darovali. Náš vstup do utkání byl hodně nervózní a provázelo ho nezvykle velké množství nepřesností. Podepsala se na nás trochu i tíha okamžiku, že nás teď čekají dvě důležitá utkání s těžkými soupeři, které musíme zvládnout. Paradoxně od 20. minuty, kdy jsme získávali výraznější herní převahu, jsme domácím po individuální chybě našich stoperů nabídli možnost otevřít skóre. Po inkasované brance jsme Bohemians až do závěru poločasu přehrávali, ale bohužel nám chyběla větší kvalita a důraz v zakončení. Náš tlak nám přinesl několik zajímavých standardních situací, kdy se nám až necelé dvě minuty před poločasem konečně podařilo z rohového kopu Danem Kováčem alespoň srovnat stav utkání na 1:1. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a navázali tak na posledních 25 minut úvodní půle, kdy si kluci vypracovali několik vyložených brankových příležitostí. Agilní byl zejména Matěj Radosta, který měl tři obrovské šance, ale bohužel dvakrát trefil jen tyč domácí branky. Další nadějné příležitosti měli také ofenzivně ladění Janda a Emmer. V těchto momentech se utkání lámalo a nám se stále nedařilo z několika opravdu nadějných příležitostí vstřelit vedoucí branku. Po našem tlaku přišla cca 15 minut před závěrečným hvizdem hlavního sudího naše druhá individuální chyba v utkání, kdy po autovém vhazování brankáři Blažkovi míč odskočil od nohy a pro útočníka Bohemians již nebyl problém dostat domácí do důležitého vedení 2:1. Tato naše druhá individuální chyba dnes definitivně rozhodla o tom, že jsme tři body věnovali soupeři. Naše snaha v závěrečných minutách již byla pouze platonická, byla to opravdu již jen snaha bez nějakého konkrétního výsledku, a protože jsme v touze po vyrovnání více otevřeli obranu, zákonitě přišla v samotném závěru třetí rozhodující branka v naší síti. Zápas se dnes ale lámal právě po výměně stran za stavu 1:1, kdy jsme neproměnili řadu šancí a ještě jsme soupeři po našich individuálních chybách utkání doslova darovali. Samozřejmě, že mě mrzí zejména druhá chyba od brankáře Blažka zrovna v tak důležitém utkání, ale zároveň musím říci, že Bláža po celou sezónu podává stabilní výkony a ta chyba někdy prostě přijít musela. Je smůla, že to bylo zrovna dnes, ale my musíme jít dál za svým cílem, kvalitně se připravit na nedělní těžké utkání v Jablonci a udělat vše pro udržení vedoucí příčky."