Tepličtí žáci na stáži v Liverpoolu

Opory teplické U15 Matyáš Korselt a Matyáš Lána v uplynulém týdnu absolvovali stáž v anglickém Liverpoolu.

Svěřenci trenérů Miroslava Šaška a Jiřího Černého Matyášové Korselt a Lána absolvovali týdenní stáž v jednom z nejstarších a nejslavnější klubů světa - anglickém Liverpool FC.

Liverpool Football Club sídlící ve městě Liverpool v metropolitním hrabství Merseyside byl založen již v roce 1892. Vyhrál osmnáctkrát anglickou nejvyšší soutěž, naposledy v sezóně 1989/90. Také pětkrát zvítězil v evropských pohárech (PMEZ a Liga mistrů UEFA), naposledy v sezóně 2004/2005 v sestavě s českými hráči Vladimírem Šmicerem a Milanem Barošem v památném finále proti AC Milán.

LFC Academy je jednou z nejlépe fungujících světových mládežnických akademií a aktuálně stojí v jejím čele legenda Liverpoolu a celého anglického fotbalu Steven Gerard a jejím ambasadorem je bývalý velšský fotbalista a další legenda Liverpoolu Ian Rush.