21.01.2020 | Redakce

Teplický tým je na Kypru | Kyperský zápisníček - den 1.

Teplický tým dnes brzy ráno vyrazil na každoroční soustředění v kyperské Agia Napě, kde se bude připravovat až do závěru příštího týdne na start jarní části FORTUNA:LIGY. Připravena je také trojice soupeřů, kterým budou žlutomodří během svého pobytu čelit v přípravných utkáních.

Budíček byl v úterý opravdu časný, v 5:00 sraz na Stínadlech, v 5:30 odjezd autobusu na letiště. Zde se před sedmou hodinou ranní připojila část týmu, který bydlí v Praze a okolí. Komplikace nastaly hned před prvním plánovaným letem z Prahy do Vídně, když vídeňské letiště zahalila mlha a posádka letadla tak dlouho nedostala povolení ke startu už z Letiště Václava Havla. Nakonec se stroj Austrian Airlines odlepil od země v 8:45, kvůli následnému čtvrthodinovému kroužení nad Vídní nakonec nabral něco přes půlhodiny zpoždění.

Nastala tak mírná hektika, protože nikdo si nechtěl zopakovat loňské problémy při přestupu v Mnichově, ale tentokrát se ve Vídni vše bez problémů zvládlo a v 10:50 odletěl navazující let do kyperské Larnaky. Tady už po příletu po před třetí odpoledne místního času čekal na tým Stanislava Hejkala připravený autobus, který mužstvo odvezl do hotelu. Následovala svačina a lehké protažení na hřišti u hotelu.

Start programu na Kypru bude opravdu rychlý, protože už zítra se Teplice střetnou s polským Slaskem Wroclaw, který vede český kouč Vítězslav Lavička. Hrát se bude od 17:00 kyperského času na stadionu v Larnace. Na soustředění s týmem už odcestoval nováček Lukáš Mareček, na Kypr dostal povolávací rozkaz také Matěj Hýbl, který zahájil přípravu v B mužstvu, a dorostenci Pavel Hural a Jakub Emmer. Naopak doma zůstal Petr Kodeš, jehož čeká rekonvalescence po prosincové artroskopii kolena.

Po polské Wroclawi se žlutomodří potkají v sobotu 25. ledna s už tradičním soupeřem Górnikem Zabrze a na závěr soustředění vyzvou 29. ledna slovenský Trenčín.

O kompletním dění na soustředění vás samozřejmě budu poctivě informovat.

Z kyperské Agia Napy zdraví

Martin "Kovi" Kovařík

Fotogalerie
O2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů