Přednáška na téma Finanční gramotnost

"Finanční gramotnost - Naplňujeme naše cíle a plány."

Škola, fotbal, výchova, osvěta, tohle vše je důležité pro naší klubovou kulturu. Minulý týden se v Presscentru uskutečnila přednáška finančníka Milana Ondračky na téma FINANČNÍ GRAMOTNOST. Hráči kategorie U16 a U17 tak možná poprvé slyšeli, jak hospodařit s penězi. V dnešní době je nutné, aby kluci věděli a uvědomovali si hodnotu peněz. Samozřejmě teď v jejich věku to není o velkých penězích, ale třeba jen o kapesném, ale i s kapesným je třeba uváženě nakládat a proto se uskutečnila tahle přednáška. Je to prvopočátek naší myšlenky a věřím, že se to rozšíří i dále od mladšího dorostu ke starším hráčům ať už staršího dorostu nebo B týmu. Popřípadě i ke klukům z A týmu, kde už ty finance jsou a jak s nimi nakládat.

Milan je člověk, z kterého srší energie a ochota myšlenku finanční gramotnosti šířit. Navíc v tuto chvíli pracuje na projektu, který se problematikou finanční gramotnosti ve sportu bude zabývat. Za příklad stojí, že spolupracuje s hráči jako je David Lischka, Patrizio Stronati či Jiří Pavlenka z Brém a mnoho dalších vrcholových sportovců. Komunikuje s nimi téma peněz, jak s nimi nakládat a případně kam investovat. Také v problematice zajištění při sportu. Není to člověk, co udělá přednášku a pak dá podepsat nějaký papír se závazkem. Milan vnímá dnešní společnost a nástrahy, které se ve financích můžou nastat. Ať už myšlenkou odkládání si na ,,fotbalový důchod”, neuvážených investic nebo špatně sjednaných pojistných smluv. Dnes je stále více příkladu u sportovců, kdy špatné hospodaření způsobilo nejednu tragédii. Naší myšlenkou je na prvním místě rodina a škola, do toho naučit kluky fotbalovým dovednostem a vztahu k fotbalu což značí, aby fotbal milovali a byli schopni na sobě tvrdě pracovat a tohle všechno podpořené budováním charakteru hráče především jako slušného a v hlavě dobře nastaveného člověka a k tomu všemu určitě osvěta finanční gramotnosti patří.

Děkujeme Milanovi Ondračkovi za přednášku a věříme, že naši spolupráci na projektu finanční gramotnosti rozšíříme a budeme jako Fotbalový klub Teplice jedni z prvních, co tuhle myšlenku rozvinou v praxi.