Přátelské utkání: Teplice - Górnik Zabrze 0:2 (0:2)

Teplický tým má za sebou i druhé utkání na soustředění na Kypru, dnes se utkal v městečku Frenaros asi 15 minut od Agia Napy s polským týmem Górnik Zabrze, jehož barvy obléká bývalý brankář FK Teplice Martin Chudý. Žlutomodří nakonec v utkání podlehli svému soupeři 0:2, i když ve druhé poločase měli několik velkých šancí na srovnání skóre.

Na úvod zápasu zblokovali hráči Górniku střelu Radosty, po čtvrthodině hry ještě nedůrazně hlavičkoval Vyhnal. Pak už přebral iniciativu Górnik a v 21. a 24. minutě dvakrát rozvlnil síť. Mohl navíc také zvýšit, ale skvěle zakročil dvakrát Diviš, nejprve ze hry a poté také ze sporně nařízené penalty. Žlutomodří během zápasu přešli na hru se třemi obránci a přeci jen v závěru poločasu ohrozili branku, dvakrát to bylo ze standardních situací, jenže Trubač i Moulis branku o kousek minuli.

Ve druhém poločase už měl teplický tým jasnou územní převahu, ale šance přišly až po desetiminutách. Nejdříve ji nabídl svou chybou Martin Chudý, jenže Radosta ani vzápětí Moulis ji nedokázali potrestat. Velkou šanci měl o dvě minuty později opět Moulis, avšak tentokrát z voleje špatně trefil míč. V 70. minutě pak opět Pavel Moulis orazítkoval tyč a při následné individuální akci jeho nájezd zlikvidoval Chudý. V úplném závěr pak Chudý vytáhl i gólovou střelu Žitného a Vyhnalův pokus zblokovala obrana na roh.

Teplice - Górnik Zabrze 0:2 (0:0)
Sestava Teplic:
1. poločas:
Diviš - Paradin, Ljevaković, P. Mareš - Hyčka, Nazarov, Trubač, Hýbl - Moulis, Vyhnal, Radosta.
2. poločas: Diviš - Vondrášek, Čmovš, Knapík, Hýbl - Ljevaković - Radosta (60. Emmer), Mareček, Žitný, Moulis - Vyhnal.