Permanentky půjdou do prodeje v úterý 18. srpna, zápasy budou jen pro jejich držitele

Teplický klub se dlouhou dobu zabýval tím, jak naložit s prodejem permanentek na novou sezónu vzhledem k množství epidemiologických nařízení a opatření, která stále platí a omezují návštěvnost sportovních akcí. Pro venkovní sportovní stadiony stále platí možnost rozdělit stadion do pěti různých sektorů se zvláštním vchodem, občerstvením a sociálním zařízením. V každém sektoru může být maximálně 25% jeho kapacity anebo nanejvýše 1000 diváků (v případě sektoru, který je větší než 4000 diváků). Kapacita Stínadel se tak pro minimálně začátek následujícího ročníku smrskne na něco málo přes 3500 diváků, proto budou do rozvolnění epidemiologických nařízení pouštěni do domácích sektorů pouze držitelé permanentních vstupenek, které půjdou do prodeje v úterý 18. srpna.

Stadion bude tedy pro start soutěže rozdělen na tyto sektory - "Hlavní tribuna vchod A + VIP + novinářská lávka", "Hlavní tribuna vchod B", "Jižní tribuna (vchod D)", "Východní tribuna (vchod E)" a "hostující sektor (vchod H)". Hostující sektor však bude určen pro domácí fanoušky s jednorázovou vstupenkou. Ty půjdou do prodeje pouze v den utkání v počtu 250 ks. "Bohužel vypořádat se s restrikcemi kvůli epidemiologické situaci je velmi složité. Naším primárním cílem bylo vyjít vstříc držitelům našich permanentek, kteří na fotbal chodí pravidelně. Víme, že nutnost zajišťovat si místenky před každým zápasem nebyla pro naše permanentkáře v závěru minulé sezóny komfortní, proto jsme od této praxe upustili a domácí sektory budou pouze pro držitele permanentek, kteří tedy nebudou muset předem potvrzovat účast," vysvětluje Martin Kovařík, který za ticketing zodpovídá. Kapacita jednotlivých sektorů bude předem nastavena v turniketovém systému, tudíž pokud se například naplní kapacita jižní tribuny, tak budou muset držitelé permanentek zamířit na jinou tribunu, kde kapacita naplněna nebude. "Toto hrozí především v případě exponovaných zápasů, pokud nedojde k uvolnění opatření. Nicméně nebude hrozit, že by se držitelé permanentky na utkání nedostal, protože do oběhu nebude vydáno více permanentek než bude kapacita sektorů. Jediná potíž může vzniknout v tom, že se permanentkář nedostane na své místo, pokud už by se sektor dříve zaplnil, ale toto bohužel nejsme schopni ovlivnit. Navíc budeme muset i nadále dodržovat vynechávání řad a míst, proto nemůžeme místa stoprocentně garantovat. To budeme moci až se situace vrátí do normálu. Pokud by se samozřejmě sezóna opět nedohrála nebo by se ještě více omezila kapacita zápasů tak, že by se na ně nedostali ani permanentkáři, tak jim to bude opět kompenzovat jako letos," dodává Kovařík.

Cena permanentních vstupenek se na letošní sezónu nemění, vyjma zlevněné permanentky, majitelé loňských permanentek ovšem získávají navíc slevu 1/3 ceny vzhledem k tomu, že přišli o jednu třetinu utkání loňské sezóny kvůli epidemilogickým opatřením. Pro získání této slevy je potřeba odevzdat při nákupu nové permanentky permanentní vstupenku ze sezóny 2019/2020. Slevu 25% na permanentku mají jako tradičně členové Oficiálního fanklubu FK Teplice. Při nákupu permanentní vstupenky GOLD opět její majitel získá také poukaz na pivo a klobásu zdarma v novém ročníku. Permanentní vstupenky se budou prodávat v zákaznickém centru FK Teplice, které je vlevo od vchodu "B" na stadion, prodávat se budou v úterý a čtvrtek od 9:00 do 12:00 a od 14:00 do 17:00, v pátek pak od 9:00 do 12:00. Tato otevírací doba platí od 18.8. po následující dva týdny a poté bude dále upřesněna. Soutěž o automobil Ford byla přesunuta kvůli opatřením a nařízením na tuto sezónu, na jejímž konci bude výherce vozu vylosován.

Ceník permanentek pro ročník 2020/2021:

Nový nákup permanentní vstupenky
Gold 2000
Muž 1200
Zlevněná 600
Dítě 50 (0 v případě nákupu jakékoliv z kategorií výše)

Permanentkář z loňské sezóny při odevzdání permanentky ze sezóny 2019/20 (kompenzace za zápasy bez diváků)
Gold 1350
Muž 800
Zlevněná 400
Dítě 50 (0 v případě nákupu jakékoliv z kategorií výše)