Pavel Drsek: Zápas s Opavou chceme zvládnout, dáme do toho vše

Pavel Drsek, asistent hlavního kouče Stanislava Hejkala, čeká v neděli velmi těžké utkání. Opava je podle něho kompaktním týmem, který má nepříjemný styl hry. Na Stínadlech se důležitý zápas se Slezany bude hrát od 15 hodin.

Čeká vás zápas, ve kterém půjde o desítku, ve které chcete být.
Musím říct, že nepůjde jen o desítku, ale i o tři body, které jsou důležité. Opava je pod námi, my ten zápas chceme zvládnout, dáme do toho vše. S ní je to reálně zápas o 6 bodů! Pak nás navíc čekají dva těžké zápasy, ve kterých se pokusíme bodovat, ale víme, že to bude těžké.

Co ukázaly jarní zápasy Opavy?
Na jaře se prezentuje velmi kvalitním a kompaktním výkonem. Hraje na pokraji svých možností. Má Zavadila, který ostatní převyšuje, ale to neznamená, že zbytek týmu nemá kvalitu. Naopak jsou to velmi pracovití hráči. Musím říct, že to bude pro nás hodně složitý zápas.

V posledním utkání proti Plzni Slezané předvedli, že umí zahustit střed hřiště. To se pak týmům, co hrají ofenzivně a dobývají, hraje špatně, že?
Co jsem viděl, tak se tímto stylem prezentuje Opava delší dobu. Dostává málo gólů a je těžké se k ní do vápna dostat.

Zmínil jste Pavla Zavadila, exekutora standardek. Zaměříte se na něj?
Nejen na něj. Víme, že Opava umí dát gól ze standardky. Chceme ale využít i naše stadardní situace, moc gólů jsme z nich zatím nedali.

V Karviné jste se ve druhé půli zlepšili. Odpíchnete se od tohoto bodu?
Výkon byl zlepšený, ale přesto jsme tam měli spoustu situací, které jsme nedotáhli, jak bychom chtěli. Musíme to zlepšit, víc se dostávat do zakončení.

Nakolik vítáte možnost opět do sestavy zařadit stopera Jeřábka?
Jéřa stál dva zápasy. Něco nám to ukázalo, tak uvidíme, jak to se sestavou bude.