Patrik Žitný vyhrál skupinu D v Datart e:Liga challenge!

Patrik Žitný dnes odehrál odvetnou část základní skupiny v rámci Datart e:Liga challenge, jeho soupeři opět byli Jakub Nečas z Bohemians a Lumír Číž z Baníku Ostrava. Teplický reprezentant díky výsledkům v základní části svou skupinu vyhrál a čeká ho tak play-off, jehož vítěz získá charitativní příspěvěk 100 000 Kč pro vybranou instituci.

Žitný hned od úvodu zápasu s Jakubem Nečasem údával tempo hry, po rohovém kopu dotlačil míč do sítě poprvé a v nastavení prvního poločasu rozvlnil síť i podruhé. Ve druhém poločase si už vedení pohlídal a po výsledku 2:0 si připsal třetí výhru v řadě.

V posledním zápase v základní skupině na něj pak čekal Lumír Číž, se kterým se teplický mladík trápil, rychle prohrával 0:1, pak sice vyrovnal, ale vzápětí opět inkasoval na 1:2. Až do konce i přes mnoho příležitostí nedokázal skórovat a poprvé si tak v Datart e:Liga challenge připsal na své konto porážku.

Patrik Žitný i tak dokázal zvítězit v základní skupině D. Další základní skupiny se budou dohrávat až do příští středy a poté vypukne play-off.