Novinářská soutěž děti jde do finále!

Fotbalový klub Teplice ve spolupráci s Teplickým deníkem připravil pro své přiznivce ze druhých stupňů základních škol či tzv. malých gymnázií jedinečnou soutěž. Soutěž má za sebou první základní kolo, po kterém odborná porota složená ze zástupců FK Teplice a Teplického deníku vybala tři postupující. Do finále se probojovali dvě reportáže a ocenili jsme také povedený rozhovor s fanynkou Teplic. Za reportáže si vyzkouší na dnešním zápase s Hradcem Králové novinářské povolání Petr Laník ze ZŠ U Nových lázní a Natálie Rosová ze ZŠ U Stadionu v Litoměřicích, za rozhovor pak dvojice žákyň ZŠ Bystřany Veronika Prokopová a Michaela Čurdová.

Odborným mentorem této čtveřice bude na zápase sportovní redaktor Teplického deníku František Bílek, který se bude snažit poradit a vysvětlit, jak funguje práce sportovního novináře. Všichni finalisté se poté pokusí připravit co nejlepší zpravodajství z tohoto utkání, samotný výherce si pak vyslouží novinářskou akreditaci na následující sezónu.