MUŽI B: Bronz z Capelli-HallenCupu v Lipsku

B-tým Sklářů získal v pátek 7.2. bronzové medaile na halovém turnaji Capelli-HallenCup v katerogii mužů, který pořádal fotbalový klub FC International Leipzig ve Sportparku Tresenwald v německém Machernu v zemském okrese Lipsko.

Mladí Skláři ročníku narození 2001 a 2002 pod hlavičkou FK Teplice B v utkání o 3.místo porazili celý turnaj velmi dobře hrající oberligový tým VfL Halle 1896 po velkém boji 4:3 a po zásluze si Na Stínadla odvezli pohár za 3.místo.

Nejlepším brankářem celého turnaje byl vyhlášen teplický Daniel Zdeněk.

Sestava FK Teplice B: Zdeněk Daniel - Liška Lukáš, Sinu Karol, Baftijar Besir, Janda Petr - Čítek Vojtěch, Hora Jakub, Černý Václav, Procházka Dominik.

Výsledky FK Teplice B:

- SKUPINA A -

FK Teplice B vs. SV Chemie Böhlen - 0:0

Branky Teplic: -

FK Teplice B vs. BSG Stahl Riesa - 4:1

Branky Teplic: Liška Jan, Sinu Karol, Černý Václav, Čítek Vojtěch

FK Teplice B vs. FC International Leipzig - 2:3

Branky Teplic: Liška Jan, Černý Václav

- ČTVRTFINÁLE -

FK Teplice B vs. SV Eintracht Eisenberg - 4:0

Branky Teplic: Procházka Dominik, Janda Petr, Čítek Vojtěch, Procházka Dominik

- SEMIFINÁLE -

FK Teplice B vs. Radebeuler BC 08 - 1:3

Branky Teplic: Sinu Karol

- O 3.MÍSTO -

FK Teplice B vs. VfL Halle 1896 - 4:3

Branky Teplic: Zdeněk Daniel, Janda Petr, Čítek Vojtěch, Černý Václav

Konečné pořadí Capelli HallenCupu 2020:

1. FC International Leipzig,

2. Radebeuler BC 08,

3. FK Teplice B,

4. VfL Halle 1896,

5. BSG Stahl Riesa,

6. SV Eintracht Eisenberg,

7. SV Blau-Weiss Dölau,

8. SV Chemie Böhlen.

Hodnocení turnaje slovy teplického trenéra Jaroslava Kolínka:

" Na halový turnaj do Lipska jsme odjeli s hráči ročníku narození 2001 a 2002. Většina týmu tak byli kluci z dorostu U19 a myslím, že odvedli skvělou práci a moc nechybělo, aby celý turnaj vyhráli. Úvodní utkání bylo pro nás seznamovací a kluci se teprve rozkoukávali, protože do turnaje jsme šli z plné zimní přípravy a bez jakéhokoliv tréninku v hale. Proto všichni zaslouží uznání za předvedený výkon a konečné třetí místo. Nejdůležitější utkání ve čtvrtfinále s nebezpečným Eintrachtem Eisenberg jsme nakonec s přehledem zvládli a po jednoznačném výsledku se těšili na semifinálový zápas. Bohužel nám ale utekl začátek utkání o finále, když jsme chtěli co nejdříve rozhodnout a soupeř nám v rychlém sledu vstřelil tři branky. Měli jsme hrát více takticky, ale čas vrátit nešlo a my v zápase poražených semifinalistů chtěli přehrát velmi dobře hrající Halle a urvat třetí místo. A to se nám nakonec podařilo a soupeře kluci v dramatickém závěru nakonec o jedinou branku porazili. A k tomu jsme si odvezli i cenu pro nejlepšího brankáře, kterým se stal po zásluze Daniel Zdeněk. Celkově bylo vidět, že jsme v individuální technice byli lepší než soupeři, ale jak kluci přecházejí z dorostu k dospělým musí přidat hlavně co se týče týmového výkonu a osvojit si kolektivní pojetí hry. A to už je také o nás trenérech být jim v tom nápomocni, aby se kluci mohli dále zlepšovat, posouvali svoji výkonnost směrem vzhůru a mohli se tak rychleji adaptovat v kategorii dospělých."