25.09.2017 | Němcová Leona

MU: FK Ústí nad Labem - FK Teplice

Ani ve čtvrtém kole ČFL žen se nepodařilo soupeřkám z Ústí nad Labem přerušit Teplicím vítěznou vlnu. V očekáváném derby zvítězil tým Teplic 1:4 a prosadila se tato čtveřice Janečková, Němcová M., Zvolenská a Vlastníková. Po tomto víkendu můžete najít Teplické áčko na samotném vrcholu tabulky s 12 body a skórem 21:5.

Utkání se vyvíjelo po celých devadesát minut lépe pro hostující Teplice. Už po 10 minutách hry otevřela skóre Janečková po rohovém kopu z levé strany. Ženy nepolevovaly a nadále pokračovaly v rytmu hry, vytvářely si další slibné akce, ve kterých buď selhala koncovka mířená brankářce do náruče anebo ofsajdová pozice útočnice. Až v 21 minutě se trefila Němcová M., po přenesení hry unikla obraně domácích a rozvlnila síť - 0:2. Během celého zápasu bylo vidět plno soubojů ve středu pole. Třináct minut před koncem poločasu nabídly soupeřky možnost volného přímého kopu za hranicí velkého vápna po faulu na unikající Janečkovou. Díky dobře kopnuté standartní situaci Lukešové, a dobrého zákroku brankářky, která nedokázala pevně míč uchytit tak nabídla Zvolenské navýšení skóre na 0:3. Po výměně stran udělala hrubku hostující brankářka a domácí snížily na 1:3. Moc dlouho netrvalo a v 58 minutě dostala přesný pas Vlastníková a znovu navýšila na tříbrankový rozdíl utkání. Celý druhý poločas se odehrál nejvíce ve středu hřiště. Teplický tým hrozil z protiútoků, které zlikvidovala brankářka Ústí a nenechala hostující tým dále skórovat.


Hodnocení trenéra:
Severočeské derby bylo vedeno v bojovném, ale fair play duchu. Nám se povedlo prodloužit vítěznou sérii a potvrdit vedoucí místo v tabulce soutěže. Soupeře jsme zaskočili odpovědným výkonem v defenzivě, na který jsme dokázali navázat dobrou kombinační hrou s rychlým přechodem do protiútoku. Dobré příležitosti jsme si také vytvářeli útoky vedenými křídelními prostory s nebezpečnými centry do pokutového území. S ojedinělými příležitostmi soupeře si naše obrana a brankářka dokázaly velmi dobře poradit a proto jsme zaslouženě zvítězili. Díky vítězství se můžeme v klidu připravit na pohárové utkání proti vedoucímu týmu 2. ligy, které nás čeká v průběhu tohoto týdne.” - řekl spokojený trenér žen, Igor Delinčák

Pohár KFS – 2.kolo
FK Teplice – FK Čáslav
čtvrtek 28.9.2017 od 16:00 / Bystřany

Bonusový klub FK Teplice - mládež Bonusový klub FK Teplice - mládež