Doražte v sobotu na Stínadla, přijede Hradec Králové

Bude třináctka pro Teplice šťastná? V sobotu je totiž čeká 13. kolo ePojisteni.cz ligy, ve kterém hostí nováčka z Hradce Králové. V 17 hodin „skláři“ nastoupí proti „votrokům“ v roli velkého favorita, vždyť v nejvyšší soutěži tři kola neprohráli, hostí z východu Čech naopak šestkrát po sobě nepoznali chuť vítězství.

Žlutomoří ovšem se ovšem musí mít na pozoru, vždyť Hradec porazili v lize naposledy před šesti lety, od té doby následovalo sedm duelů, po kterých se v jejich kabině „Vysoký jalovec“ rozhodně nezpíval. „Já zápas proti Hradci řadím do kategorie nejzrádnějších. Pamatuji si, jak jsme se tady loni proti podobným soupeřům trápili. Musíme jít za svým cílem od první minuty, aby to Hradec pocítil, nesmíme nic podcenit a ukázat, že opravdu jsme ve formě,“ zdvihá varovný prst Jakub Hora.

David Vaněček, který v Hradci v minulosti působil, si nemyslí, že „votroci“ dorazí na sever Čech s defenzivní taktikou. „Znám jejich trenéra, ten chce hrát za jakýchkoli podmínek, v lize nebetonuje na Slavii, v Plzni… Myslím, že to určitě nebude měnit ani v Teplicích.“ Podobný názor zastává i Admir Ljevaković. „Když nevyhraješ šest zápasů v řadě, tak musíš udělat vše proto, abys hrál ofenzivně a udělal body. Přesto si ale myslím, že budou pasáže, když se soupeř dozadu stáhne. Musíme být trpělivý a věřit, že dáme rozhodující branku.“

Teplice do konce podzimu čekají ještě čtyři duely. Kromě sobotního Hradce Králové poté jedou na Bohemku, doma vyzvou Jablonec a podzim zakončí na Spartě. Kolik bodů před zimní pauzou získají? „Šest bodů do konce podzimu by bylo asi dobrých, ale mančaft je nyní v takové pohodě, že jich podle mě můžeme udělat i víc. Venku máme kvalitní protivníky Spartu a Bohemku, ale musíme jít zápas od zápasu a hlavně teď zvládnout Hradec,“ upozorňuje Hora.

Utkání FK Teplice – FC Hradec Králové začne na sobotních Stínadlech v 17 hodin. Přijďte fandit! „Určitě budeme potřebovat velkou podporu. Zápas bude opravdu hodně důležitý. Když ho zvládneme, posuneme se tam, kde chceme být. Proto všichni přijďte a podpořte nás!“ zve do hlediště David Vaněček.