•   85. Vlastní branka Velvar ( po přímém kopu Jana Rezka ).

• Fauly 6:11 ( 3:5, 3:6 ).

• OUT 56. Bulmaga - IN 56. Sinu,
  • OUT 68. Vachoušek T. - IN 68. Vachoušek M.,
  • OUT 85. Procházka - IN 85. Kočka.

"Skláři odjížděli na hřiště vedoucího Slovanu Velvary s odhodláním zopakovat svůj výkon z vítězného domácího utkání s Ústím nad Orlicí a s vírou v zisk dalších tří mistrovských bodů. A to se jim od úvodního hvizdu sudího Pastyříka dařilo, když se hra většinou odehrávala na polovině domácích. V 10.minutě z pravé strany centroval Dominik Procházka, míč chytře přeběhl Matěj Radosta a do nebezpečného zakončení se tak dostal Martin Lukáš, který druhým dotekem jen těsně minul levou tyč branky Velvar. V 18.minutě napřáhl z velké dálky pravý bek Jakub Hora, domácí brankář jeho tvrdou střelu vyrazil před sebe a dobíhající Honza Rezek jen o několik málo centimetrů minul tentokrát pravou tyč domácí branky. Tlak žluto-modrých vyvrcholil ve 21.minutě, když opět svůj dalekonosný projektil vyslal obránce Jakub Hora, odražený míč si chytře našel mladší z bratrů Vachoušků Tadeáš a ve vyložené šanci ho v pokutovém území fauloval brankář Měsíček. K exekuci nařízeného pokutového kopu se postavil levý bek Marek Vobecký, který s přehledem proměnil a tepličtí tak mohli oslavit zaslouženou vedoucí branku - 0:1. Hosté i nadále pokračovali v dobývání branky domácích a tak přicházeli i další šance, které ale likvidoval pozorný brankář Měsíček. Ve 33.minutě přišla také první šance domácích, když střelu Kafky zpoza šestnáctky k bližší tyči vytěsnil na roh teplický Četverik. Od této chvíle se hra vyrovnala a i domácí začali z rychlých brejků ohrožovat pozorného Četverika, který ale Velvarům nedovolil skórovat a tak oba týmy odcházeli do kabin za stavu 0:1. Druhý poločas začali lépe Velvary, kteří se častěji dostávali do pokutového území Teplic. V 63.minutě zahrával zajímavou standardní situaci kapitán domácích Vopat, ale jeho velmi dobrý pokus vyrazil teplický Četverik, který byl u své pravé tyče včas. V 65.minutě mohlo být srovnáno, když velvarský Duong hlavičkoval jen těsně vedle levé tyče. V 70.minutě přišla šance Teplic, kdy roh Honzy Rezka prodloužil na první tyč hlavou Matyáš Vachoušek a až z brankové čáry ho vyrazil jeden z domácích beků. V 78.minutě bylo vyrovnáno, když se domácí kapitán Vopat z levé strany protáhl podél hranice teplické šestnáctky, navedl si míč na svou silnější pravačku a prudkou přízemní střelou k levé tyči překonal vše co mu stálo v cestě - 1:1. Velvary po vyrovnávací brance ještě více ožili a stále častěji se dostávali do pokutového území Sklářů. V 82.minutě jejich tlak vyústil ve faul Procházky, který ve vápně srazil Cháberu a rozhodčí Pastyřík nařídil pokutový kop pro domácí. Míč si na značku vzdálenou 11 metrů od brankové čáry rovnal stoper Libor Drozda, aby ho o několik málo vteřin později poslal jen na tyč po pravé ruce brankáře Lukáše Četverika, který směr jeho střely vystihl a s největší pravděpodobností by ji i zlikvidoval. I přes tento dílčí neúspěch měli i nadále domácí územní převahu a snažili se skóre utkání strhnout na svou stranu. V 85.minutě po standardní situaci z pravé strany zlikvidoval gólovou hlavičku Velvar skvělý Četverik, aby si následně poradil i s další hlavičkou mířící mezi jeho tyče po rohovém kopu domácích. Okamžitě po svých dvou skvělých zákrocích brankář Četverik míč poslal na kopačky rychlonohého Dominika Procházky, který doslova pláchl Duongovi a jeho dlouhatánský sprint s míčem zastavil až před domácí šestnáctkou faulem oceněným žlutou kartou Chábera. Nařízeného přímého kopu se na pravém rohu pokutového územní Velvar ujal zkušený Honza Rezek a poslal prudký střílený centr na přední tyč, kde ho hlavou srazil za záda bezmocného Měsíčka jeho před chvílí faulující spoluhráč Chábera. Domácí se ještě snažili o vyrovnání, ale pozorná obrana Sklářů dirigovaná stopery Admirem Ljevakovič a Vojtou Čítkem domácím již nic nedovolila. V nastaveném čase mohl ještě třetí branku hostů přidat Matyáš Vachoušek, který po dlouhém odkopu Admira Ljevakovič z vlastní šestnáctky až na polovinu Velvar lehce obešel dva bránící hráče a jeho technikou střelu z pravé strany mířící přímo do šibenice nakonec jen těsně konečky prstů vyškrábl na roh brankář domácích Měsíček. A pak už po závěrečném hvizdu sudího Pastyříka propukla obrovská radost Sklářů, kteří dnes získali velmi cenný skalp vedoucího týmu ČFL - Slovanu Velvary."

"Ze všech hráčů bylo před utkáním ve Velvarech cítit obrovské odhodlání se konfrontovat s vedoucím týmem tabulky České fotbalové ligy. A na hřišti to bylo od prvních vteřin opravdu znát, kluci hráli v obrovském tempu s maximálním nasazením a jednobrankové vedení po první půli bylo zcela zasloužené a mohlo být i vyšší. Také prvních 15 minut druhého poločasu bylo v naší režii, ale zhruba od 60.minuty se začalo v naší hře objevovat velké množství nepřesností, domácí začali postupně přebírat iniciativu na své kopačky a byli v těchto chvílích lepším týmem. Všichni naši kluci, ale navzdory váznoucí kombinaci zejména směrem do ofenzivy, poctivě pracovali v defenzivě a když už nás domácí "otevřeli", tak jsme se mohli v každé situaci maximálně spolehnout na pozorného a skvěle chytajícího Lukáše Četverika. V závěru utkání jsme byli odměněni  za bojovný výkon, když Honza Rezek chytře zahrál přímý volný kop a domácí si přes veškerou snahu nešťastně srazili míč do vlastní branky a my tak urvali další tři důležité body. Mladá generace našich hráčů se opět utvrdila v tom, že když se pod vedením zkušených ligových matadorů  obětují pro tým a podají zodpovědný výkon na hranici svých možností, tak to s námi budou mít všechny týmy v soutěži těžké a oni sami mají i do budoucna šanci uspět ve vrcholovém fotbale dospělých !"