Nadační fond FK Teplice podpořil tři nevidomé z TyfloCentra

Dnes dopoledne přivítali zástupci Nadačního fondu FK Teplice na Stínadlech nevidomé klienty TyfloCentra Ústí nad Labem, o.p.s, které právě Nadační fond FK Teplice v minulých dnech finančně podpořil. Konkrétně se jednalo o pořízení mluvícího tlakoměru, mluvící váhy, indukačního vařiče s hmatovými prvky a masážní židli pro Adama, Ivetu a Irenu. "Náš klub spolupracuje s nevidomými klienty TyfloCentra Ústí nad Labem, o.p.s. již dlouhodobě. V minulosti mohli například sledovat přímo na našem stadionu zápas se Spartou se speciálním komentářem pro nevidomé," říká předseda správní rady Nadačního fondu FK Teplice Martin Kovařík.

TyfloCentrum Ústí nad Labem si pomoci od Nadačního fondu FK Teplice velmi váží: "Moc ráda bych jmény našich klientů Adama, Ivety a Ireny poděkovala za finanční dary na pořízení mluvícího tlakoměru, kterým bude nevidomý syn, pečující o svoji starší maminku, měřit její tlak. Dále za česky mluvící váhu pro Petra, který se dlouhodobě snaží o zlepšení svého zdravotního stavu i tím, že si zdravě vaří a váží své jídlo. A nakonec za indukční vařič s hmatovými prvku pro nevidomou Ivetu, která už několik let bydlí sama a sama si i vaří. Iveta také pracuje v masážním salonu TyfloCentra a získala podporu pro pořízení masážní židle, kterou využije pro pohodovější masáže šíje," děkuje na dálku Mgr. Alena-Kristina Bašníková, ředitelka TyfloCentrum Ústí nad Labem o.p.s..