23.kolo | 23.5.2020 | AGC Aréna Na Stínadlech
FK Teplice - FC Slovan Liberec
18:00
20.05.2020 | Redakce

V sobotu startujeme s Libercem, bohužel bez fanoušků

Do třetice všeho dobrého! Fotbalisté Teplic hrají v sobotu od 18 hodin dohrávaný duel 24. kola FORTUNA:LIGY proti Slovanu Liberec. Půjde o velmi specifické střenutí, půjde totiž o první zápas po dlouhé koronavirové pauze, navíc při něm budou panovat velmi přísná hygienická opatření. Díky výjimce Ministerstva zdravotnictví smí být na stadionu 150 lidí, fanoušci se ale na své sedačky nedostanou.

“My bychom měli velké potíže, kdyby pro zápas platilo současné nařízení, které říká, že až do 25. května se sportovní akce musí konat v počtu stovky osob. Jsme za výjimku moc rádi, ale mrzí nás, že zápas nemůžou na stadionu vidět naši fanoušci. Omezený počet lidí na stadionu v tuto chvíli obsahuje v podstatě jen organizaci zápasu, hráče, realizační týmy, televizní štáb a ve velmi omezeném počtu zástupce médií,” říká ředitel marketingu a PR FK Teplice Martin Kovařík.

Tepličtí hráli naposledy 8. března, kdy na Stínadlech remizovali 0:0 se Slováckem. Poté ještě měli dohrávat souboj se Slovanem, špatný terén byl ale proti. Následovala karanténa, která sportu vystavila červenou.

Trenérský štáb Teplic musel koncipovat tréninky jako letní přípravu, v jejím rámci ale “skláři” odehráli jen jeden duel, když doma porazili 4:1 druholigové Ústí nad Labem. “Jeden zápas je málo. Měli jsme jen jeden přátelák proto, že tam máme nějaká zranění. A také proto, že máme oproti ostatním týmům předehrávku. Ukáže se, jestli jsme udělali dobře, nebo špatně,” uvedl Hejkal.

V tabulce jsou “žlutomodří” dvanáctí, na čtrnáctou příčku, která znamená baráž o udržení soutěže, mají náskok pouhé dva body. Liberci patří sedmá příčka. “Po špatném startu do jara nás čeká těžké období. I vzhledem k tomu, že se budou hrát anglické týdny. Musíme bodovat, víme to,” uvědomuje si Hejkal.

Proti Liberci a de facto i v dalších zápasech se Teplice budou muset obejít bez podpory svých příznivců. Jaké to bude? “Bude to určitě složité. Ale pro každého hráče to bude stejné. Je fakt, že někomu to může přinést klid, někomu naopak nervozitu. Každý se s tím musí vypořádat,” tvrdí záložník Daniel Trubač.

"Jako trenér jsem sám zvědavý, jak se bude vše vyvíjet a jak na to budou jednotlivá mužstva a trenéři reagovat. Nastanou situace, se kterými se normálně nesetkáte. Může se například stát, že do sestavy budete muset dát pět hráčů, kteří hrají standardně za B-tým. Pro nás pro trenéry to bude zajímavá zkušenost. Kdo bude dobře připraven a bude mít i trochu štěstí, které je například potřeba, aby se nezranilo moc hráčů najednou, bude mít velkou výhodu," rozpovídal se trenér Liberce Pavel Hoftych. "Nemůžeme však do B mužstva nebo dorostu sáhnout jen tak po někom, protože kdokoliv má v zápase nastoupit musí mít dva negativní testy," doplňuje ho teplický kouč Hejkal.

Jeho Slovan v poslední přípravě porazil 2:0 Varnsdorf. Na podzim Teplice remizovaly v Liberci 1:1, gól dával Petr Mareš.


O2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů