10.12.2019 | Redakce

Na teplickém gymnáziu se uskutečnila beseda může sport pomáhat dobrým věcem

​V úterý 10. prosince se na teplickém gymnáziu uskutečnila přednášková beseda "Může sport pomáhat dobrým věcem?" Tato osvětová akce, na které se dlouhodobě podílí i teplický klub, se snaží mladé lidi i prostřednictvím řady příkladů ukázat, že jak je možné pomoci svému okolí. Hosté besedy zavítali mezi studenty čtvrtých ročníků zdejšího gymnázia již podruhé. Kromě toho se tyto besedy již usutečnily i na některých dalších gymnáziích v Ústeckém kraji či řadě vysokách škol (např. VŠE, UJEP, VŠFS).

Ani dnes mezi vystupujícími nechyběl dlouholetý sportovní moderátor České televize Jakub Bažant a jeho manželka Petra, která je i předsedkyní spolku Každý koš pomáhá. Vedle nich hovořil o společensky odpovědných aktivitých FK Teplice jeho marketingový manžer a tiskový mluvčí Martin Kovařík, stejně jako Libor Weber z HC Verva Litvínov představil aktivity vervovského Konta našeho srdce. Jakým způsobem se mohou studenti zapojit i např. do dobrovolnických aktivit ve svém okolí jim prozradil zakladatel nadačního fondu Upřímné srdce Matěj Prošek.

Jan Kučera i se svým synem Matějem, který zápasí s chronickou leukemií, zase představili nejen svůj příběh, ale vyzvali studnenty i k samotnému vstupu do registru dárců krvetvorných buněk IKEM. Ten se uskutečnil právě dnes přímo v prostorých AGC Arény na teplických stínadlech.

Manažer CSR FK Teplice a moderátor celé besedy Vilém Kunz spolu se zástupci teplického gymnázia v závěru představil záměr uskutečnit na jaře další ročník populárního charitativního běhu Run a nad Help na teplickém stadionu ve vzájemné spolupráci klubu a teplického gymnázia. "Pevně věříme, že nám studenti teplického gymnázia pomohou i s tipy ze svého okolí směrem k možné pomoci," říká závěrem Vilém Kunz.

Fotogalerie