20.01.2020 | Redakce

​Přichází velká posila, smlouvu podepsal Lukáš Mareček

Teplice mají první zimní posilu a to ne ledajakou, podařilo se dotáhnout příchod defenzivního univerzála Lukáše Marečka, který doposud působil v belgickém Lokerenu, odkud do Teplic již v úvodu sezóny přišel Jakub Řezníček. "Lukáš včera prošel zdravotní prohlídkou a dnes uzavřel smlouvu na dva a půl roku. Jsme moc rádi, že se nám během roku povedlo přivézt do týmu už třetí velkou osobnost, nyní je na čase začít stoupat tabulkou výše," říká sportovní ředitel Štěpán Vachoušek. Odchovanec brněnské Zbrojovky Lukáš Mareček odešel v devatenácti letech do belgického Anderlechtu, odsud hostoval v nizozemském Heerenveenu a v létě 2013 přestoupil do Sparty Praha. Zde nastupoval pravidelně a v létě 2018 zamířil zpět do Belgie do Lokerenu, ze který v této sezóně odehrál 14 utkání, ve kterých přihrál na tři branky.

Mareček je původem defenzivní záložník, ale už během angažmá ve Spartě nastupoval také na pozici stopera. Ve své kariéře odehrál Mareček 150 utkání ve FORTUNA:LIZE, 67 utkání v nejvyšší soutěži v Belgii, 30 utkání v Nizozemsku a dalších 48 startů má v evropských pohárech. "Působili jsme spolu dva roky v pražské Spartě, kde jsme hráli čtvrtfinále Evropské ligy. Je to hráč s výborným prvním dotekem a také velmi dobrým charakterem," říká k devětadvacetiletému hráči trenér Stanislav Hejkal. Jeho slova potvrzuje i Viktor Kolář, šéf fotbalové sekce agentury Sport Invest, která Marečka zastupuje: "Lukáš je velmi zkušený hráč, který své kvality prokázal jak v Česku, tak v belgické i holandské lize. Je vždy pozitivně naladěn, zdobí ho charaktr a profesionalita. Lukáš by měl být jedním z lídrů a trenér Hejkal se na něj bude moct spolehnout na hřišti i v kabině."

Zkušenosti má Mareček také z reprezentačních týmů, prošel všechny národní týmy od U16 po U21 a tři starty si připsal i za reprezentaci dospělých. "Zítra s námi Lukáš odcestuje na soustředění na Kypru, kde bude dostatek prostoru ho zapracovat do mužstva," dodává Vachoušek." Na soustředění s týmem už se těší také samotný hráč: "Jsem rád, že to dopadlo teď před odjezdem, abych poznal i některé kluky v kabině a hlavně na hřišti, abychom se sehráli a vypilovali to během těch deseti dnů."O2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů