Obrázek článku

V neděli přijede na Stínadla Olomouc

Po vítězném pohárovém utkání v Třinci se FK Teplice představí v neděli doma. Od 16 hodin hostí v AGC Aréně Na Stínadlech Sigmu Olomouc.

Tepličtí jsou v lize po remíze 1:1 v Karviné na posledním místě tabulky, Olomouci patří solidní šestá figura. „My jsme po Karviné spali tři noci ve Vendryni, abychom ušetřili síly. Teď máme dostatek času na regeneraci a lehký trénink. Proti Sigmě chceme vyhrát!” velí asistent hlavního trenéra Kučery Josef Dvorník.„Bylo obrovské plus, že jsme mohli dostat ve Vendryni po zápase v Karviné. Vše tam bylo na vysoké úrovni,” pochvaluje si Pavel Moulis, autor vítězné branky pohárového duelu.

„Skláři” ušetřili síly i tím, že v Třinci nastoupili v kombinované sestavě. „Hráli všichni hráči, kteří moc nezasáhli do zápasu v Karviné, navíc hrál dorostenec Chaloupek,” potvrzuje Dvorník.
Postup do další pohárové fáze stál spoustu úsilí, Třinečtí podali koncentrovaný výkon. „Jsme rádi za postup, i když se rodil těžko. Třinec byl vzadu konsolidovaný, zhušťoval to. Navíc nás brzdily nepřesnosti,” říká Dvorník. „Třinec byl zalezlý, hrozil z brejků, my jsme dotírali. Bylo to těžké, vydrželi s námi běhat v kompaktním bloku. Měli jsme málo šancí,” doplňuje ho Moulis.

Sigma zatím v lize prohrála jen jednou, její skalp má Slavia. Jinak Hanáci třikrát remizovali a třikrát brali všechny tři body. Aktuálně drží sérii dvou remíz v řadě. Nebezpeční jsou hlavně v ofenzivě, společně se Slavií nastříleli nejvyšší počet branek – 20. V tomto směru vyniká šestigólový Martin Hála.

Také Olomouc hrála pohár, ve Vlašimi vyhrála 2:1. Trenér Václav Jílek spokojený nebyl. „Byl to jeden z našich nejhorších výkonů. Můžeme být rádi, že jsme splnili cíl,“ Za Sigmu nastupuje bývalý hráč a odchovanec FK Teplice Radim Breite. Její dres obléká i exteplický David Vaněček, momentálně je ale zraněný.

Výkop je v 16 hodin. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Ondřej Pechanec s asistenty Jiřím Křížem a Danem Vodrážkou, čtvrtým rozhodčím bude Lukáš Raplík. VAR nebude na utkání přítomen. Delegáty jsou Milan Ondo a Michal Beneš.


Předprodej vstupenek na zápas probíhá na internetu, do domácích sektorů probíhá ZDE a do hostujícího sektoru pak ZDE.

Pro přístup na zápas je potřeba následující (platí pro všechny osoby na stadionu nad 6 let):
Prokázání bezinfekčnosti dle aktuálních vládních nařízení. Tedy mít jeden z těchto dokumentů:

- výsledek negativního PCR test ne starší sedmi dnů
- výsledek negativního antigenního testu ne starší 72 hodin
- potvrzení o očkování proti COVID-19 (alespoň 14 dní od druhé dávky, respektive od první v případě jednodávkové vakcíny)
- potvrzení o prodělané nemoci COVID-19 v posledních 180 dnech

Jak prokážu bezinfekčnost?

a) Vytištěným dokumentem, který obsahuje Vaše jméno
b) Aplikací Tečka

Respirátory

Na stadion budete vpuštěni pouze s ochranou úst a nosu (FFP2, nebo KN95 bez výdechového ventilu).

Stínadla TV