Obrázek článku

MOL Cup - 2. kolo: Benešov - Teplice 0:1 (0:1)

Teplický tým dnes vstoupil do domácí pohárové soutěže, MOL Cupu, zápasem v Benešově. Svůj trest za červenou kartu z Mladé Boleslavi si v tomto zápase odstál stoper Martin Chlumecký. Poprvé do nominace na utkání se dostal po svém příchodu do týmu mladý Vicu Bulmaga.

První poločas ovšem mnoho fotbalové krásy nenabídl, žlutomodří sice trpělivě drželi míč, ale obranný val domácího týmu se jim nedařilo prolomit a akce často končily u nepřesného centru do vápna. Výjimkou byl náběh Jana Fortelného za obranu ve třicáté minutě, z voleje pak prudkou ranou prostřelil brankáře Benešova a otevřel skóre.

Po změně stran měl na noze vyrovnání zkušený Mario Lička, ale svou příležitost z hranice vápna poslal jen těsně nad břevno. V 60. minutě trenér Radim Kučera udělal tři střídání a svůj první start za A mužstvo si připsal osmnáctiletý Vicu Bulmaga, na hřiště se dostal také Štěpán Krunert, který se tak poprvé v kariéře na hřišti potkal se svým mladším bratrem, který hrál na postu stopera za Benešov. Právě Štěpán Krunert mohl navýšit vedení, když hlavou dorážel střelu Davida Ledeckého, jenže obránci dokázali hlavičku na brankové čáře zblokovat. Další šanci měl 13 minut před koncem střídající Mareš, který to po přiťuknutí od Marečka zkoušel z první a brankář jeho pokus se štěstím vytáhl. Domácí měli na kopačkách vyrovnání v 81. minutě, Srb se dostal za obranu a běžel sám na Grigar, tomu udělal kličku, ale následně trefil pouze tyč. Teplice si pak už pohlídaly nejtěsnější možnou výhru znamenající postup do dalšího kole.

MOL Cup - 2. kolo:
Benešov - Teplice 0:1 (0:1)
Branky:
30. Fortelný.
ŽK: 43. M. Krunert - 70. Bulmaga, 74. Moulis.
Rozhodčí: Radina - Pečenka, Matyš.
Sestava Teplic: Grigar - Kodad, Knapík, Hasil, Laňka - Jukl (60. Mareček), Trubač - Černý (60. Bulmaga), Fortelný (60. Fortelný), Moulis - Ledecký (75. Mareš).

Stínadla TV