Obrázek článku

​Do Teplic přichází kapitán reprezentace Moldávie do devatenácti let

Mladý talentovaný defenzivní hráč Vicu Bulmaga z Moldávie přichází do FK Teplice. "Bulmaga se několik týdnů připravoval s naším B mužstvem a postupně jsme ho zapojili i do tréninků áčka. Ukazuje se, že to je velmi talentovaný hráč, který už v minulé sezóně, kdy mu bylo jen sedmnáct, pravidelně nastupoval v domácí nejvyšší soutěži," říká o nejnovějším příchodu sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

Bulmaga oslavil osmnácté narozeniny 5. července a do Teplic přichází z klubu Dacia Buiucani. V Moldávii pravidelně nastupoval za mládežnické reprezentace, byl kapitánem týmu do devatenácti let a jeden start už má také za reprezentační jednadvacítku. V nejvyšší soutěži v Moldávii odehrál osmadvacet utkání. Na Stínadlech podepsal kontrakt na čtyři roky, tedy do léta 2025.

Kromě Bulmagy se k teplickému týmu připojí v následujících dnech na testy také devatenáctiletý levý obránce z Pobřeží slonoviny Christ Alphonse Nandjui. Ten naposledy působil ve Spojených arabských emirátech. "Stále hledáme možnosti zkvalitnění našeho kádru v rámci našich aktuálních možností," dodává Vachoušek.

Stínadla TV