Obrázek článku

Teplice se chystají na Spartu

V právě končící reprezentační přestávce byla možnost se na Stínadlech nejen vrhnout do tréninkového procesu, ale také do prací na hrací ploše, aby v závěru jarní části sezóny byla před plánovanou rekonstrukcí v lepším stavu než tomu bylo doposud.

Technický usek pracovníků teplického stadionu se tak ve spolupráci s dodavatelem trávníku vrhnul na dosetí hrací plochy. "Hned po zápase s Bohemians jsme využili speciální stroj na dosetí, aby se hřiště během reprezentační přestávky zvedlo, protože už začíná vegetační období a současně byla možnost využít delšího rozestupu mezi zápasy," přibližuje technický ředitel FK Teplice Mojmír Vajrych.

"A" mužstvo zase využilo reprezentační pauzu na tréninkový proces a rekonvalescenci po zraněních. "Potrénovali jsme a udělali jsme si testování, někteří hráči doléčili své šrámy, takže to bylo celkem pestré. Využili jsme čas ke všemu, co jsme potřebovali, což nám hodně pomohlo. Věřím, že nás to zase posune o něco dál," přeje si trenér Radim Kučera.

Už v sobotu pak teplický tým zamíří do Prahy na Letnou, kde se poměří s pražskou Spartou, která zatím po změně trenéra válí. "Sparta je favorit utkání, pod Pavlem Vrbou se zvedla, sbírala hodně bodů a ztratila pouze v Českých Budějovicích. Nečeká nás nic jednoduchého, navíc se budeme muset obejít bez Čtvrtečky a Fortelného, kteří jsou hráči Sparty. Doufám, že se do nominace už připojí hráči, kteří byli v rekonvalescenci. Budeme chtít Spartu potrápit a ukázat se v dobrém světle," plánuje teplický kouč.

Utkání AC Sparta Praha - FK Teplice se hraje v sobotu 3. března od 18:30 v přímém přenosu O2 TV Sport, utkání bude rozhodovat čtveřice Machálek - Horák, Kubr (Machač), u VARu pak budou Tomášové Klíma a Mokrusch.

Stínadla TV