Obrázek článku

V úterý na vložené kolo do Plzně

Fotbalisty Teplic čeká v úterý třetí zápas pod novým trenérem Radimem Kučerou. Tentokrát půjde o duel velmi těžký, "skláři" se totiž od 18 hodin představí v Plzni, která nyní výsledkově tápe a body potřebuje za každou cenu. "V Plzni chceme překvapit," říká Kučera odhodlaně.

Teplice po trenérské výměně předvádějí zlepšené výkony. V Mladé Boleslavi vyhrály 2:0, v sobotu remizovaly 1:1 s Olomoucí, když v závěru sahaly po třech bodech. "Zaspali jsme začátek a minimálně 25 minut byli horším týmem. Asi s námi zacloumal nešťastný gól ze třetí minuty. Pak nás ale Luděk Němeček dvakrát podržel. Bylo by nesmírně těžké zápas obracet, kdybychom ještě inkasovali. Poté jsme se z toho oklepali a měli pár pěkných akcí. Do druhé půle jsme šli s tím, že máme na to, abychom zápas zvrátili. Snažili jsme se o to a zároveň mysleli na to, aby soupeř nedal další gól. Vyrovnali jsme a dokonce jsme zápas mohli překlopit na naší stranu. Štěstí se mohlo přilonit víc k nám, ale remíza je asi spravedlivá," hodnotil Radim Kučera sobotní střetnutí. "Musíme brát každý bod. V závěru může rozhodovat. Po špatném vstupu do utkání jsem rád, že jsme srovnali. Musíme se dívat hlavně sami na sebe, i když jedním okem na tabulku mrkneme," přidává další své názory.

Tepličtí se pod jeho vedením snaží o přímočarý fotbal, nový styl prý hráčům sedí. "Je těžké něco nacvičovat, když máme málo času. Zápasy jdou v rychlém sledu. Ale myslím, že hráči tento styl chápou. Budeme pracovat na dalších detailech a věřím, že to bude čím dál tím víc lepší," zakončuje Kučera. Do Plzně "žlutomodří" jedou přesně po roce, 15. 12. 2019 v západočeské metropoli remizovali 1:1, gól dával Shejbal.

Nyní je ale Viktorka v jiné situaci. Výsledkově a herně pod trenérem Adrianem Guĺou tápe, hovoří se o tom, že má nůž na krku. Poslední výsledky Plzně? Šokující domácí porážka od Karviné a porážka v Jablonci, kterou Plzeňští utrpěli, přestože 2:0 vedli. Pohled na tabulku je pro fanoušky týmu, který býval v posledních letech první, či druhý, je nyní tristní - šesté místo! "Herně se můžeme bavit o tom, že mužstvo je úsekově schopné hrát velmi dobře, ale bohužel jsou to jen krátké úseky. V defenzivní činnosti jsme potrestáni za každý mikrodetail, kalich si vypíjíme úplně do dna,“ říkal Guĺa po porážce v Jablonci. "Věřím, že když si to společně takhle vyžereme, že ztratíme jasný zápas, přijde v dalším utkání bod zlomu. Začneme vyhrávat a hrát také mnohem kvalitněji,“ hledí k úternímu souboji s Teplicemi.

Stínadla TV