Obrázek článku

V sobotu hrajeme doma s Olomoucí

Na teplická Stínadla přijíždí v sobotu olomoucká Sigma. Od 16 hodin svede tuhou bitvu z domácím týmem, který je posilněný impulsem v podobě příchodu nového trenéra Radima Kučery a vítězství 2:0 z Mladé Boleslavi.

Hanáci jsou v tabulce čtvrtí, v lize platí za příjemné podzimní překvapení. Na svém kontě mají už 19 bodů! Forma Sigmy ale v poslední době není ideální, ze pěti posledních zápasů čtyřikrát plichtila a jednou vyhrála. Naposledy mužstvo kouče Radka Látala remizovalo doma 1:1 s Příbramí. "Byl to vyhraný zápas. Ale nebyli jsme schopní ho dohrát do vítězného konce, dva body jsme ztratili v závěru. Už se nám to v minulosti stalo," litoval remízy záložník Olomouce David Houska. "Neskutečně nás to štve," dodal. Rozladěný byl i Látal. „První poločas jsme byli jednoznačně lepší, druhý už Příbram neměla co ztratit, zkusila hrát a hrála dobře. Vytvořila si gólovky. Měli jsme problém udržet jednoduché míče a z toho pramenil tlak," hodnotil nepovedený zápas.

Sigma ale v Teplicích 6 let neprohrála. V sobotu přijede i se záložníkem Radimem Breitem, který dříve oblékal dres "žlutomodrých". "Je potřeba se zaměřit na závěry utkání. Zbytečně v nich ztrácíme body. Mohli jsme být bodově dál, nicméně teď už to nezměníme a musíme se dívat směrem k posledním 4 zápasům,“ vrací se i on k předchozím zpackaným duelům. „V Teplicích jsem vyrostl. Vždycky když tam přijedu, vybaví se mi všechny vzpomínky. Na Teplice vzpomínám jenom v dobrém. Teď ale hraji za Olomouc a věřím, že vyhrajeme," usmívá se Breite. Olomoučtí chtějí při sestavování taktiky na Teplice hlavně ze zápasů "sklářů" v Mladé Boleslavi. Důležité prý bude to, kolik hráčů se trenérovi Radimu Kučerovi uzdraví.

Na Stínadlech otázku ohledně zdravotního stavu celé řady fotbalistů intenzivně řeší. A také čekají na to, jak dopadnou výsledky dalších testů na koronavirus. Do sobotního duelu jdou ale Teplice odhodlané potvrdit tři body z Mladé Boleslavi. "Potřebovali jsme výhrou nakopnout. Věřím, že nám pomůže do další práce. Ukázali jsme si, že ta, kterou jsme odvedli, přinesla ovoce, tak touhle cestou musíme jít dál, že styl hry, který jsme hráli, nám svědčí. Teď musíme dál makat a navázat na ten zápas," tvrdí záložník Jan Fortelný.

Teplice čekají zápasy v rychlém sledu - v sobotu doma Olomouc, v úterý další těžký souboj v Plzni. "Soupeři jsou to těžcí, ale my musíme ukázat, že se takovým mužstvům můžeme kvalitativně dorovnat. Chceme si dokázat, že na to máme. Teplice nepatří dolů, chceme šplhat v tabulce nahoru," burcuje Fortelný.

Stínadla TV