Obrázek článku

V neděli jedeme do Mladé Boleslavi

Jubilejní desáté kolo nejvyšší fotbalové soutěže bude pro Teplice velmi významné. Poprvé nastoupí pod novým trenérem Radimem Kučerou, který vystřídal Stanislava Hejkala. V Mladé Boleslavi se bude hrát v neděli od 16 hodin, "skláři" musí bodovat, jejich situace není dobrá, vždyť na poslední místo mají jen jeden bod!

"Bude to pro nás zápas pravdy," říká David Černý, který proti Spartě dohrával na postu stopera. "Neříkám, že se tím zlomí celá sezona, ale lámat se to bude. Musíme už body začít sbírat, situace začíná být kritická. Nikdo v Teplicích si nepřeje být takhle dole. S kádrem, který máme, na dno nepatřím. Pokud se chceme zvednout, tak je nejvyšší čas," velí.

"Žlutomodří" prohráli čtyři zápasy v řadě, z devíti utkání nasbírali pouze 6 bodů. Není proto divu, že vedení sáhlo k nepopulární, ale nutné věci - změně trenéra. "Zatím to má hlavu a patu, náboj, děláme i nové věci. Věřím, že to bude pro dobro Teplic," říká Černý.

Jak střetnutí v Mladé Boleslavi vidí ten, o kterém je řeč, nový kouč Radim Kučera? "Boleslav je o dva body výše než my, sezonu si taky představovala jinak. I Jožka Weber má své problémy. Věřím, že se o dobrý výsledek popereme. Nebude to nic jednoduchého, oni ten zápas potřebují také vyhrát. Očekávám tuhý boj, z kterého si něco odvezeme."

Pro nedělní utkání Kučera nebude moct počítat s několika hráči, mimo jsou například brankář Grigar, stoper Heidenreich nebo útočník Řezníček.

Jak již zaznělo, Středočeši mají o dva body více než Teplic. Naposledy prohráli 1:2 v Příbrami. "Byla to naprosto zbytečná porážka. Nemusela být, pokud bychom dotáhli už v prvním poločase další akce, po kterých jsme mohli mít vyšší vedení,“ mrzelo trenéra Mladé Boleslavi Josefa Webera.

Tepličtí budou hrát v tomto kalendářním roce s Mladou Boleslaví vůbec poprvé. Naposledy se ve městě automobilů hrálo na podzim 2019, domácí vyhráli 3:1. Mladá Boleslav není oblíbenou teplickou destinací, naposledy tam "skláři" vyhráli na jaře 2013!

Stínadla TV