Obrázek článku

Patrik Žitný a Jakub Emmer prodloužili smlouvy

Mladíci Patrik Žitný a Jakub Emmer podloužili své kontrakty s teplickým týmem až do léta 2023. "Patrik Žitný i přes svůj mladý věk patří k oporám našeho týmu, Jakub Emmer se velmi dobře etabloval během jara do A mužstva a vidíme v něm velký příslib pro budoucnost, proto jsme rádi, že oba spojili další roky své kariéry s naším klubem," říká sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

Patrikovi Žitnému je sice teprve jednadvacet let, ale v ligové soutěži už odehrál 69 utkání a nastřílel deset branek. Patří také do kádru české reprezentace do jednadvaceti let, která bojuje o účast na Evropském šampionátu v příštím roce. "Evropský šampionát může být zlomem v jeho kariéře, jde o velmi důležitý rok, který ho čeká, proto bylo naší prioritou prodloužení smlouvy," sděluje Štěpán Vachoušek.

Jakub Emmer je dalším odchovancem Teplic, který si už vyzkoušel FORTUNA:LIGU, konkrétně v posledním utkání letošního ročníku proti Zlínu. V následující sezóně ho pak čeká s největší pravděpodobností hostování v Ústí nad Labem ve druhé lize. Momentálně se s ústeckým týmem připravuje. "Jsme předběžně domluveni na hostování v Ústí, které by mu mělo pomoci s adaptací na dospělý fotbal," dodává Vachoušek.

Stínadla TV