Obrázek článku

V pátek je tu semifinále skupiny o Evropu!

Play off o Evropskou ligu je tu! FK Teplice, desátý tým po základní části FORTUNA:LIGY, přivítá v pátek v 18 hodin v AGC Aréně Na Stínadlech sedmou Mladou Boleslav, které postup mezi šest nejlepších utekl jen o vlásek. Středočeši jsou v sérii hrané pohárovým systémem favoritem, Tepličtí ale chtějí překvapit. Rovněž oni touží po postupu do další fáze boje o Evropu.

„Nadstavba je pro všechny trenéry i hráče zcela nová a neznámá soutěž. Chceme v ní uspět, ale to jistě soupeř také, takže šance obou týmů vidím vyrovnané," říká před startem série kouč „Bolky“ Jozef Weber. „My se nacházíme v trochu jiném rozpoložení než Teplice, které se do posledního kola bály, aby neskončily ve skupině o záchranu. My jsme trochu zklamaní z toho, že jsme se nedostali do první šestky, která bude hrát o titul,“ přiznává.

To, že „skláři“ můžou být po záchraně klidnější, vidí trenér Teplic Stanislav Hejkal jako možnou výhodu. „My chceme zklamání soupeře využít. Jsme trošku v euforii, spíš ale pociťujeme obrovskou úlevu, že nemusíme hrát o záchranu,“ neskrývá teplický lodivod.

Mladá Boleslav je podle něho velmi těžký soupeř. „Přesvědčili jsme se o tom v druhém jarním kole. Musíme teď lépe pohlídat Komličenka a hlavně distributora hry Máru Matějovského, ten nám dělal velké problémy,“ vzpomíná Hejkal na duel, který mužstvo z města automobilů vyhrálo 2:0.

Gólostroj Nikolaj Komličenko bude v hledáčku teplické defenzivy. Jedním z mužů, kteří se mu postaví, bude s největší pravděpodobností Jan Shejbal, jenž se našel na postu stopera. „Těch 24 gólů není náhoda. Je to silový útočník, umí si pokrýt míč, má dobré zakončení, dostává se do šancí, není pomalý. Má prostě vše, co útočník má mít. Jsou tam ale i další hráči, třeba Hájek, Jugas, Matějovský, Přikryl. Nemůžeme se zaměřit jen na jednoho fotbalistu, to by byla chyba. Ale když podáme dobrý výkon, můžeme soupeři konkurovat.“

Vedení FK Teplice chce, aby se „žlutomodří“ ze všech sil pokusili dostat do pohárové Evropy. „Očekávám především zlepšený výkon! Věřím, že z kluků spadne ta deka, že se poperou a zabojují o Evropu!“ hlásá ředitel „sklářů“ Petr Hynek. K němu se přidává i sportovní ředitel Štěpán Vachoušek. „Očekávám, že se s Mladou Boleslaví popereme o postup. Věřím, že to herně bude vypadat mnohem lépe, než vypadaly poslední čtyři zápasy. Teď nemusíme za každou cenu. Mělo by to ale být tak, že chceme. Přál bych si, abychom předvedli fotbal, na který se bude dát dívat, že to bude na stejné úrovni jako třeba v březnu nebo v závěru podzimu či v poháru se Spartou. Víme, že kluci fotbal hrát umí.“

První zápas začíná v pátek na Stínadlech v 18 hodin, odveta se bude hrát 12. května v Mladé Boleslavi od 15 hodin.

Stínadla TV