Obrázek článku

V pátek přijíždí na Stínadla klokani z Bohemians

Už jen tři kola zbývají do konce základní části FORTUNA:LIGY. Teplice jsou zatím na pozici, která jim zaručuje možnost bojovat o Evropskou ligu; na týmy, které budou hrát o záchranu, mají „žlutomodří“ náskok pěti bodů. V pátek od 18 hodin se „skláři“ doma představí proti pražským Bohemians.

„Bude to pro nás důležité utkání, teď se soustředíme jen na něj. Pokud vyhrajeme, budeme zachráněni. Náš cíl je prostřední skupina,“ říká před duelem s „klokany“ asistent hlavního kouče Hejkala Pavel Drsek.

Teplicím se v posledních zápasech doma daří. „Dokážeme v pravý moment využívat situace, které si vytvoříme. Vinou různých okolností ale ještě nedokážeme hrát tak, jak bychom skutečně chtěli,“ snaží se Drsek vyjmenovat důvody domácího zlepšení, zároveň ale poukazuje na to, že tým poslední dobou často stíhají zranění a karetní tresty, navíc nedisponuje širokou lavičkou.

Bohemians se propadli až na 14. příčku, hrozí jim tedy baráž. Venku ale body pravidelně získávají, jejich problémem jsou především zápasy před vlastními fanoušky. „Chceme se soustředit hlavně na nás, ale víme, že Bohemka je venku dobrá, že se snaží hrát rychle nahoru, dobře doplňuje. To bychom jí nechtěli dovolit, chceme hrát náš fotbal,“ maluje Drsek plán na páteční podvečer.

Sílu a postavení „klokanů“ zná i stoper Michal jeřábek. „Je nepříjemná, hraje o záchranu. Nepřijede si sem zahrát fotbálek, ale bude jezdit. My se jí musíme v bojovnosti vyrovnat a navíc k tomu přidat naši bojovnost.“

Jak již bylo zmíněno, Teplicím chybí zápas co zápas z různých důvodů celá řada hráčů. Například Jeřábek je v poslední době jediným stabilním článkem defenzivy. „S absencemi se musíme poprat. Věřím, že to zvládneme,“ říká „Jéřa“.

Utkání Teplice – Bohemians začíná v AGC Aréně Na Stínadlech v pátek v 18 hodin.

Stínadla TV