Obrázek článku

Žáci: Podzim hodnotil David Köstl

Podzimní část sezóny 2018/2019 hodnotil šéftrenér žáků, vedoucí SpSM a hlavní trenér kategorie U14 pan David Köstl :

"Zápasy v reorganizované České lize žáků U15 nás dokonale prověřily. Je to kvalitní soutěž, ve které jsme se střetávali s nejlepšími týmy z Čech a oproti minulým sezónám je velmi vyrovnaná. V utkáních jsme, až na malé výjimky, byli konkurenceschopní, nicméně trápila nás nízká produktivita. Mužstvo předvádělo dobré výkony z pohledu herního, což je pro nás v klubu u této věkové kategorie ten nejdůležitější ukazatel. Za hlavní bod ale považuji, že se téměř ve všech směrech podařilo nastavit tréninkový proces s Regionální fotbalovou akademií v Teplicích, ve které máme většinu hráčů z kádru. Tyto věci se pozitivně promítly do samotných utkání. Došlo ke zlepšení hry téměř ve všech činnostech a herně jsme se zařadili mezi nejlepší týmy soutěže. Přes pozitivní dojem v hodnocení podzimní části a určitý posun v herním výkonu mužstva mám několik kritických poznámek. Stále jsou zde výkonnostní rozdíly mezi jednotlivými hráči. Rezervy jsou také ve větší odolnosti hráčů z hlediska mentálního rozpoložení a náročností v trénincích a soutěžních utkáních. Dále vidím nedostatky v samotné iniciativě většiny hráčů překonávat překážky a v přístupu k povinnostem nejen ve fotbale, ale také ve škole.

Příprava na podzimní část sezóny ligy starších žáků U14 2018/2019 byla stejná jako v předešlých sezónách, akorát s tím rozdílem, že se kluci postupně z her malých forem (4+1, 5+1 a 7+1) začali připravovat na opravdový fotbal 10+1. Vzhledem k tomu, že jsme tým na toto v předešlém roce nijak nepřipravovali, tak si se všemi ,,nástrahami" velkého fotbalu, kluci poradili nad očekávání dobře. Ve velmi kvalitně obsazené soutěži, kluci předváděli mnoho kvalitních výkonů. Spokojeni jsme s přístupem hráčů ke všem povinnostem a chutí se na sobě zlepšovat ve všech směrech. Naším hlavním úkolem je připravit sebevědomé hráče, z kterých doslova srší herní odvaha a to za jakéhokoliv stavu a v jakémkoliv prostoru hřiště. V tom všem nám pomáhá výchova hráčů U14 a U15 v Regionální fotbalové akademii Ústeckého kraje, kde jsou pro výchovu hráčů již třetím rokem vytvořeny ty nejlepší podmínky. Jedním z hlavních úkolů pro další vývoj hráčů je neustále zdokonalovat efektivitu v útočné třetině hřiště, kde máme největší problém ve všech kategoriích.

Náš hlavní cíl v kategorii mladších žáků a s tím související tréninkové zaměření stále zůstává herní činnost jednotlivce a to zejména individuální dovednosti s míčem (kličky, převzetí, zpracování, vedení, přihrávka) a to se stále větším důrazem na detail. Velkou část našich tréninků tvoří různé formy fotbalových her, jejichž cílem je zdokonalování hry jeden na jednoho, orientování se ve hře na malém prostoru a hledání správného řešení v herních situacích. Snažíme se, aby všechna tréninková cvičení vycházela ze situací, které přináší hra samotná. V dalším průběhu sezóny se ještě důrazněji zaměříme na detaily při řešení herních situací, dále na individuální dovednosti s míčem, samostatnost rozhodování, okamžitém přepínání ve hře a vnímání hry jako celku. V našem týmu je několik výrazných individualit, které nejen svou kvalitou, ale také přístupem k tréninku motivují ostatní hráče."

FK Teplice U15

Trenéři: Miroslav Šašek a Jiří Černý

FK Teplice U14

Trenéři: David Köstl a Tomáš Vávra

FK Teplice U13

Trenéři: Daniel Kail a Jakub Matys

FK Teplice U12

Trenéři: Marek Vait a Petr Pejchar

Stínadla TV