Obrázek článku

​Na Stínadlech proběhl lékařský workshop pro trenéry

V pátek 6. října proběhl před zaplněným tiskovým střediskem AGC Arény Na Stínadlech lékařský workshop pod záštitou FIFA a FAČR, který byl určitěn pro fotbalové trenéry a ostatní sportovní veřejnost a zabýval se programem FIFA 11+kids. Hlavními přednášejícími byli profesor MUDr. Jiří Chomiak CSc., člen lékařské komise FIFA, MUDr. Pavel Neckař, přimář sportovního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem a také lékař FK Teplice a v neposlední řadě také Helena Žilinská, DiS., fyzioterapeutka Reginální fotbalové akademie.

V první, teoretické, části workshopu nejprve hovořil Pavel Neckař o nejčastějších zranění hráčů fotbalu do věku 15 let, jejich příčinách a také o prevenci zranění. Helena Žilinská poté navázala výkladem o poranění a poruchách pohybového aparátu u hráčů Ústecké regionální fotbalové akademie a také o prevenci zranění v tréninkovém procesu. Člen lekařské komise FIFA Jiří Chomia na závěr pohovořil o teorii a metodice programu FIFA 11+Kids.

Ve druhé části workshopu pak proběhla praktická ukázka přímo na hřišti. Nejprve ukázka programu FIFA 11+Kids a následně také praktické ukázky cvičení zaměřených na prevenci před zraněním hráčů fotbalu do 15 let. Na úplný závěr semináře účastníci diskutovali o přednášených tématech a ukázkách cvičení.

Stínadla TV