Obrázek článku

Trenér Jamrich o úspěšné baráži U19

Trenér Ladislav Jamrich hodnotí působení teplického dorostu U19 v baráži :

„Máme za sebou úspěšně působení v baráži o I.Celostátní dorosteneckou ligu, kdy jsme rozhodující druhé utkání zvládli jak herně tak i výsledkově. Musím sportovně uznat, že i Liberec měl v každém utkání pasáž, kdy byl aktivnějším mužstvem a dokázal si vytvořit několik nebezpečných situací ke vstřelení branky. Jsem moc rád, že v obou barážových duelech naši svěřenci prokázali svou nespornou herní kvalitu a zaslouženě slavili vítězství. Musím kluky pochválit za to, jakým způsobem a s jakou noblesou zvládli náročný program během 17-ti hektických dní, po které jsme tým společně s Jardou Kolínkem koučovali.

Nejdříve naši hráči skvěle reprezentovali svůj klub na mezinárodním turnaji v Holandsku, kde skončili jen těsně pod vrcholem na stříbrné příčce. Následně jsme během jednoho týdne odehráli tři soutěžní utkání, které byly zejména neskutečně emočně náročné. Kluci po celou dobu výborně pracovali a ukázali, že jsou silný tým a mají správný charakter, a za to si zaslouží uznání a respekt. Chtěl bych také poděkovat vedení klubu za projevenou důvěru a obrovský dík patří mým kolegům, kteří mě v této naší společné „misi“ podpořili a stáli celou dobu po mém boku. Skvělou práci odvedl můj trenérský kolega Jarda Kolínek, který pracoval zejména na psychické pohodě hráčů a technicko-taktické přípravě mužstva. Musím také poděkovat za výbornou spolupráci dalším členům realizačního týmu – kustodovi a vedoucímu týmu v jedné osobě Zbyňkovi Záveskému - a také mému spolupracovníkovi z U17, vedoucímu mužstva mladších dorostů Jardovi Novákovi, který vypomáhal s organizačním a technickým zajištěním fungování týmu U19 v závěru soutěže a také v baráži.

Pro nás všechny - a to jak pro hráče, tak pro členy realizačního týmu - je společně strávený čas a naše úspěšná mise obrovskou zkušeností, která nás v další práci pro klub FK Teplice rozhodně posune dál tím správným směrem.

Závěrem musím ještě jednou zmínit své pocity neskutečné radosti a uspokojení, že se náš společný cíl podařilo bezezbytku splnit. Prezentovali jsme se pohledným ofenzivním fotbalem, hráči se hrou bavili a dokázali jsme pro Teplice zachránit nejvyšší dorosteneckou ligovou soutěž i pro další sezónu.“

Ladislav Jamrich

Stínadla TV