Obrázek článku

Legendy českého fotbalu a hvězdy Okresního přeboru se utkají v rámci prvního ročníku turna

V sobotu 28. 11. 2015 se na pražském Vyšehradě odehraje první ročník turnaje Josef Masopust Masters CUP, v rámci kterého se utká osm předních českých týmů. Diváci se mohou těšit na nabité soupisky Teplic, Sparty, Slavie, Bohemky, Dukly nebo Liberce a Plzně, za které nastoupí legendy, mistři a vicemistři Evropy, olympijští vítězové a bývalé reprezentační hvězdy jako Antonín Panenka, Jan Berger, Ladislav Vízek, František Straka, Michal Horňák, Pavel Kuka, Radek Černý, Jiří Štajner, Luděk Zelenka, Ladislav Maier a mnoho dalších. Pikantním zpestřením bude aktivní herní zapojení aktérů seriálu Okresní přebor Jakuba Koháka, Leoše Nohy, Ivana Trojana a Ladislava Hampla, za Slavii si zahraje hokejista Tomáš Vlasák a sparťanský dres navlékne Vojta Dyk. Turnaj pořádá CFPA - Asociace bývalých profesionálních fotbalových hráčů ČR v partnerství s Klubem přátel Josefa Masopusta.

Turnaj Josef Masopust Masters CUP bude mít výkop v sobotu 28. 11. ve 12:30 hod. na hřišti FK Slavoj Vyšehrad. Turnaje se zúčastní osm týmů, konkrétně Sparta, Slavia, Dukla, Bohemians, Viktoria Žižkov, Viktoria Plzeň, Slovan Liberec a FK Teplice, za něž nastoupí hráči v kategorii Masters, tedy nad 35 let. „Podobný turnaj na české scéně chyběl, proto jsme se rozhodli tuto mezeru zaplnit a v partnerství s Klubem přátel Josefa Masopusta turnaji propůjčit název po nejlepším hráči české fotbalové historie. JMM CUP je jedinečný tím, že se o titul utkají ty největší bývalé hvězdy hned osmi předních českých týmů, kterým budou sekundovat jejich skalní fanoušci z řad slavných osobností. Jsem upřímně zvědavý, jak se tito „amatéři“ před svými fotbalovými idoly předvedou a jestli jim budou stačit“, uvedl generální sekretář CFPA a hlavní organizátor turnaje Pavel Červený, který pokračuje, „Vzhledem k termínu konání turnaje jsme se snažili zvolit atraktivní formát zápasů, bude se hrát 1 x 15 minut, dvě skupiny po čtyřech týmech, poté rovnou penalty o 3. místo a samozřejmě správně vyhecované finále. Nehrozí tedy žádné dlouhé prostoje, což bude příjemné pro hráče a atraktivní pro fanoušky, ti mají navíc vstup na akci zdarma. Komentování turnaje se přímo na místě ujmou moderátoři rádia Impuls a těšíme se i na pohotové vstupy Jakuba Koháka a jeho spoluhráčů z Okresního přeboru.“


CFPA (Asociace bývalých profesionálních fotbalových hráčů ČR) vznikla v roce 2010 jako výsledek diskusí bývalých hráčů o nutnosti efektivnější a profesionálnější organizace fungování veteránského fotbalového hnutí a také jako výsledek snahy o vytvoření platformy pro začlenění českého veteránského fotbalu do evropských struktur, konkrétně do asociace EFPA (Sports Group of European Former Football Players Associations).

Výsledkem aktivit CFPA je vznik fotbalové reprezentace ČR hráčů nad 35 let, tzv. Czech Republic Masters, kterou reprezentovalo již více než sedmdesát bývalých reprezentantů a prvoligových hráčů. Za více jak 5 let fungování CFPA odehrál tento výběr 42 převážně mezistátních utkání s neskutečnou bilancí 35 výher a 7 remíz. Dosud tak zůstává reprezentace Czech Republic Masters neporažena. Naposledy „veteránská repre“ remizovala v Dublinu ve „vyšperkovaném“ zápase proti Irsku. Remízu nakonec zachránil jak jinak než hlavou skvěle hrající Jan Koller, který přiletěl reprezentovat až z Francie.

Více informací o CFPA na www.cfpa.eu nebo https://www.facebook.com/CFPA2010

Stínadla TV