Ženské áčko po čtyřech zápasech stále stoprocentní!

Teplice zažívají skvělý start do sezony, po čtyřech zápasech ve 2. lize žen má ženské áčko na kontě 12 bodů, tedy nejvyšší možný počet. Aktuálně se ženy nachází na 2. místě tabulky a mají ještě zápas k dobru oproti ostatním soupeřkám. Jak na prozatím vítěznou šňůru nahlíží hlavní trenér a proč se podle něj týmu daří nám prozradil v rozhovoru níže.

Máte za sebou čtyři zápasy, ve kterých jste získali plný počet bodů. Jak tuhle vítěznou šňůru vnímáš?
„V první řadě jsem rád za holky, že snad už věří, že nejsou tým na odpis a že nemusí prožívat ta muka jako loni, protože ať dělaly, co dělaly, k ničemu to nevedlo. Je krásné mít bodový polštář do zápasů s momentálně nejlepšími týmy soutěže. Po 5 kolech bych byl rád za 7 bodů, my máme po čtyřech odehraných zápasech 12 bodů, což osobně přijímám s ohromnou pokorou a samozřejmě jsem s tolika body nad očekávání spokojen. Rozhodně to ale neznamená, že nám to stačí a vidím i na holkách, že chceme přidávat další výhry.“

Skóre 11:2 mluví za vše, čím to podle tebe je, že se týmu daří, na čem si zakládáte?
„Zakládáme si na poctivé práci a týmovém výkonu. Na hřišti už není 11 hráček, ale tým a když k tomu každý zápas některé hráčky vyletí individuálně, dokážeme díky tomu zápasy vyhrávat. V přípravě jsme si ukázali zpětně na videích, co děláme špatně, co budeme chtít a holky tyto věci plní. A také, jak říká jeden můj o trošku slavnější kolega, běžecké výkony v zápasech se zlepšily, některé holky už nechtějí prohrávat a udělají pro to doslova všechno.“

Poslední zápas s Hradcem nebyl z vaší strany ideální, přesto jste ho zvládli. V čem tkví nyní síla týmu?
„Nedostáváme hloupé góly, které holky srážely. Už nelétají míče přes naši obranu, ani skrz neprostrčíte tak snadno míč, po střele ze 40 metrů nerozehráváme z půlky. Ano, výrazně jsme zlepšili obrannou fázi a k tomu se nám rozchytala gólmanka a víme, že když už je problém, ještě tam máme jí. My máme dopředu kvalitní hráčky, které se umí prosadit nebo udělat rozdílovou věc, ale loni holky dostaly ze tří akcí dva góly, a to se jim pak hrálo těžko. Toto se zatím neděje a je potřeba zdůraznit, že to je o nastavení holek, obětavosti a práci celého týmu směrem do defenzivy. Dny otevřených dveří do naší obrany skončily a zkrátka díky tomu jsme schopni vyhrávat zápasy, ve kterých nejsme lepší a které by třeba holky loni prohrály.“

Nyní vás čeká boj o čelo tabulky s Českými Budějovicemi a následně s Baníkem Ostrava. Probíhá již příprava na tyto dva soupeře?
„Na Budějovice se budeme připravovat ve středu a ve čtvrtek. Ale určitě to nebude stylem „co od nich čekat“, zaměříme se v první řadě na sebe. Rozhodně chci, abychom šli do zápasu sebevědomě a s tím, že nebudeme čekat, co se stane a co soupeřky udělají. Máme nějakou tvář, určité věci se nám v minulých zápasech dařily a ty na rozdíl od zápasu s Hradcem musíme aplikovat. Jen doufám, že si holky uvědomují, že jsme druzí v tabulce a že nemůžeme říkat, že nemáme co ztratit a že máme bodově nahráno. To je právě to, co můžeme ztratit – naše krásně vypadající 2. místo a již zmíněný bodový polštář. Určitě uděláme všechno pro to, abychom si to zatím krásné umístění udrželi. Tak se přijďte v sobotu podívat, jestli se nám to povede.“